Pí a jeho život

film
Akčný dobrodružný film USA/Kan. (2012). Film ocenený Zlatým glóbusom a štyrmi Oscarmi z jedenástich nominácií - v kategóriách najlepšia réžia, kamera, hudba a špeciálne efekty. Film oscarového režiséra Anga Leea podľa bestselleru kanadského spisovateľa Yanna Martela opisuje príbeh dvoch stroskotancov, chlapca a tigra, ktorí sa ocitli sami v malom záchrannom člne na šírom oceáne. Aby prežil 227 dní strastiplnej plavby v konkurencii s dravým predátorom, 17-ročný chlapec musí rýchlo dospieť v muža a obstáť v najväčšej skúške svojho života. Oporou sú mu hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a spoznanie zmyslu a významu obyčajných vecí okolo seba. Mladý hrdina Pí Patel vyrastal v indickej zoologickej záhrade, ktorú založil jeho otec. Možno by exotickú živnosť prevzal, keby sa rodina nerozhodla presťahovať z Indie do studenej Kanady, a to aj s niektorými zvieratami, ktorých predajom si chceli zaistiť ľahší štart v novej krajine. Proti tomu sa však postavili prírodné živly, ktoré jednej búrlivej noci potopili nákladnú loď, na ktorej sa plavil Pí s rodičmi a bratom. 17-ročný chlapec Pí sa šťastnou náhodou ocitol v záchrannom člne, ktorý ostal uprostred oceánu ako jediná pripomienka katastrofy. Nezachránil sa však sám, jeho spolucestujúcimi bola poranená zebra, hyena, samica orangutana a Richard Parker - mohutný bengálsky tiger, ktorý si rozhodne nemyslel, že by sa v núdzových podmienkach malo niečo meniť na prirodzenom priebehu potravinového reťazca. Tak sa začala neskutočná plavba chlapca a bengálskeho tigra v malom člne po šírom, rozbúrenom oceáne, počas ktorej chlapec musel veľmi rýchlo dospieť v muža, aby dokázal obstáť v konkurencii jedného z najväčších predátorov našej planéty. Ak chce Pí prežiť strastiplnú púť k pevnine, musí obstáť v najťažšej skúške svojho života. Zachrániť ho môže len jeho pohotovosť, šikovnosť a predovšetkým nekonečná vynaliezavosť.
Réžia A. Lee
Hrajú S. Sharma, I. Khan, G. Depardieu, R. Spall, A. Tandon, A. Khan, M. A. Khaleeli
Rok výroby 2012
Krajina Spojené štáty, Kanada

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Zrodila se hvězda

Hudební film USA (2018). Slavný country rockový zpěvák objeví neznámou talentovanou zpěvačku. Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, zpěvák přiměje dívku k vystupování v záři reflektorů a…
film Nova Cinema 20:00

Smrtonosná zbraň

film Dajto 20:30

Training Day

film Nova Cinema 22:40

Woodstock

Hudobný dokumentárny film USA (1970). Legendárny dokumentárny záznam legendárneho hudobného festivalu.
film Dvojka 27.5. o 22:20

Podvod v Milionárovi

film Markíza 25.5. o 20:30

Temný rytíř povstal

film Prima Cool 27.5. o 20:15
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.