Myšlienky vraha X (15)

seriál
Výkrik z minulosti. Krimiseriál USA (2015). Profilovací tím Aarona Hotchnera pomáha vyriešiť brutálne vraždy dvoch mladých žien. Od začiatku je jasné, že páchateľom je muž, ktorého v detstve zneužívali a bol obeťou domáceho násilia. Neďaleko Los Angeles sa nájdu telá dvoch mladých žien. Obete boli brutálne týrané, nakoniec im páchateľ podrezal hrdlá. Je zrejmé, že aj samotný zabijak bol niekedy obeťou násilia a prežil traumatický zážitok. Vyšetrovatelia spočiatku nevedia, kde začať. Napokon zistia, že obe zabité ženy boli obeťami domáceho násilia a hľadali pomoc v krízovom centre pre týrané osoby. A skutočne, páchateľ Peter Folkmore bol zneužívaným dieťaťom a v dospelosti je sám zneužívateľom. Ženy unáša, mučí a smrteľne potrestá, ak presne nezopakujú inštrukcie a nesplnia úlohy, ktoré im prikáže vykonať. Ak chceš chytiť vraha, musíš myslieť ako on. Elitný tím analytikov FBI skúma spôsoby myslenia a správania sa zločincov. Jeho členovia zostavujú osobnostné profily sériových vrahov a snažia sa preniknúť do ich temných a komplikovaných myslí, aby predišli ďalším vražedným útokom. Kým radoví detektívi pri vyšetrovaní zločinu hľadajú dôkazy a usvedčujúce materiály, experti sa usilujú odhaliť vrahovu osobnosť, vypracovať jeho profil, odhaliť pôsob, akým premýšľa. Sú to lovci, ktorí postupujú zvnútra na povrch, aby postupne zúžili počet podozrivých.
Réžia H. M. Culpepperová
Hrajú J. Mantegna, T. Gibson, S. Moore, M. G. Gubler, K. Vangsnessová, A. J. Cooková, J. L. Hewittová
Rok výroby 2015
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Zrodila se hvězda

Hudební film USA (2018). Slavný country rockový zpěvák objeví neznámou talentovanou zpěvačku. Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, zpěvák přiměje dívku k vystupování v záři reflektorů a…
film Nova Cinema 20:00

Smrtonosná zbraň

film Dajto 20:30

Training Day

film Nova Cinema 22:40

Woodstock

Hudobný dokumentárny film USA (1970). Legendárny dokumentárny záznam legendárneho hudobného festivalu.
film Dvojka 27.5. o 22:20

Temný rytíř povstal

film Prima Cool 27.5. o 20:15

Podvod v Milionárovi

film Markíza 25.5. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.