Papierové mestá

film
Quentin Jacobsen (NAT WOLFF) je obyčajný a trochu bojazlivý chlapec, ktorý má od detstva rád svoju susedku s menom dlhým ako jej nohy - Margo Rothovú Spiegelmanovú (CARA DELEVINGNEOVÁ). Quentin je pravidelným svedkom jej neuveriteľných dobrodružstiev, a takisto jej tajným ctiteľom. Jednej noci mu však Margo nečakane zaklope na okno a vytiahne ho na podivnú trestnú výpravu namierenú proti jej bývalému priateľovi a spojenú s vtipnou, niekoľkonásobnou pomstou. Vďaka tomuto nočnému výletu sa Quentinovi nielen splní sen o zblížení so svojou tajnou láskou, ale tiež prežije svoje prvé skutočné dobrodružstvo, aké doteraz nepoznal. Lenže druhý deň ráno Margo v škole chýba, a tiež aj ďalšie dni. Quentin vie, že Margo miluje záhady, a začne po nej pátrať. Onedlho zistí, že mu zanechala po sebe stopy a zašifrované odkazy. Ako veľmi ju vlastne pozná? A čo sú to tie papierové mestá, o ktorých Margo hovorila? Vďaka Margo čaká Quentina ďalšia dobrodružná výprava, na ktorej ho tentoraz sprevádzajú jeho najlepší kamaráti. Je to výprava za odhalením záhady menom Margo Roth Spiegelmanová, ale aj cesta za veľkou láskou. Tínedžerka Margo sa už dávno so susedom Quentinom nebaví. Priatelí sa s inými chlapcami a na škole ju považujú za legendu. Môže za to najmä jej nespútanosť a časté dobrodružné niekoľkodňové výpravy, počas ktorých jej rodičia šalejú od strachu aj zo zlosti. Jedného dňa však Margo nečakane zaklope na Quentinovo okno a uprostred noci ho vtiahne do jedného z veľkých dobrodružstiev v ich rodnom meste. Ďalšie dni sa Margo v škole neukáže, ale Quentin zistí, že pre neho zanechala isté stopy, šifry a indície, ako ju nájsť. Quentin začne pátrať, a čím viac sa ponára do záhadného zmiznutia, tým menej si je istý, kým vlastne Margo bola v skutočnosti a či ju vôbec poznal. Čo vlastne chce dokázať on sám? A čo sú papierové mestá, na ktoré Quentin v spojitosti s Margo neustále naráža?
Réžia J. Schreier
Hrajú N. Wolff, C. Delevingneová, A. Abrams, J. Smith, H. Sageová, J. Sinclairová, C. Buonová, M. Crosbieová, J. Cerio, H. Alligoodová, G. Freeman, C. Carverová
Rok výroby 2015
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Sci-fi film USA (2005). Temná strana síly je na vzestupu. Záludný Darth Sidious láká Anakina Skywalkera, aby vstoupil do řádu Sithů a zradil své spolubojovníky.
film Prima Cool 20:00

Babovřesky 2

film Dajto 20:15

Osudové léto 2

film Nova Cinema 20:00

Hobit: Smaugova pustatina

Dobrodružný fantazijný film USA/N. Zél. (2013).
film Prima 17.8. o 20:15

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

film Prima Cool 18.8. o 20:00

Barbar Conan

film Prima Cool 17.8. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email