Rande naslepo

film
Vzrušujúca práca v luxusnom hoteli - to je vysnená budúcnosť, ktorú si predstavuje Saliya už od detstva. Ako tínedžer však začne strácať zrak, až nakoniec vidí len slabé svetlo a matné obrysy. Svet vidí akoby naň pozeral cez mliečne sklo. Zdá sa, že jeho životný sen je v troskách. Saliya (KOSTJA ULLMANN) aj napriek svojmu hendikepu postupne získava väčšie sebavedomie, vracia sa do normálnej školy a nakoniec sa dokonca odváži poslať prihlášku na stáž do päťhviezdičkového hotela. Vďaka dôkladnej príprave, pozitívnemu prístupu a hlavne vďaka odvážnemu blafovaniu uspeje a miesto získa. Len sa nikomu neprizná, že vlastne skoro nič nevidí... Utajovaný hendikep odhalí až jeho nový priateľ a kolega Max (JACOB MATSCHENZ), ktorý mu pomáha, aby sa vyrovnal s ťažkými situáciami a úlohami, ktoré prevádzka veľkého a špičkového hotela prináša. Saliya sa po nociach učí naspamäť všetky trasy, počty schodov, prestieranie stolov. Vtĺka si do hlavy tvary predmetov, rozmiestnenie vecí v bare a v izbách pre hostí. V jeho prípade napokon doslova platí, že svoju prácu dokáže robiť poslepiačky. Počas svojej praxe v hoteli si aj napriek zrakovej poruche Saliya všimne Lauru (ANNA MARIA MÜHEOVÁ) a bláznivo sa do nej zamiluje. Vyzerá to tak, že okrem zraku navyše stratí aj srdce, a žiaľ, i rozum. Jeho kamufláž sa začína rúcať, prichádzajú problémy a hrozí, že nakoniec neuspeje v láske ani v práci. Občas sa však stane malý zázrak, že nielen vo filme, ale aj v skutočnom živote sa príbeh skončí šťastne. Tínedžer Saliya "Sali" Kahawatte spokojne žije v Neustadte s matkou Dagmar, sestrou Sheelou a otcom pôvodom zo Srí Lanky. Po maturite zatají svoju hendikep, čiastočnú stratu zraku, a prijmú ho na stáž do päťhviezdičkového hotela Bavorský dvor v Mníchove. O jeho slepote sa ako prvý dozvie ľahkovážny kolega Max, s ktorého pomocou sa Salimu darí plniť väčšinu zadaných úloh. Neskôr to zistí afganský umývač riadu Hamid, pred imigráciou chirurg, a tiež šéfkuchár Krohn. Sali sa zblíži s Laurou, ktorá do hotela dováža zeleninu z rodinnej farmy. Pravdu, že takmer nič nevidí, jej prizná až po tom, čo na detskom ihrisku stratí jej päťročného syna Oskara. Nahnevaná mladá žena sa s ním rozíde. Salimu sa vŕšia problémy nielen v práci, kde sa nepohodne s prísnym šéfom hotelového baru a reštaurácie Kleinschmidtom, ale aj doma, keď jeho srílanský otec, ktorý mu vyčítal hendikep, opustí rodinu a zanechá ju v neľahkej finančnej situácii. Mladík si musí privyrábať na brigáde s Hamidom v pekárni a nadmernú záťaž zvláda s pomocou drog. Kleinschmidt ho vyhodí, keď v hoteli naruší svadobnú hostinu. Sali sa neskôr zrúti zo schodov a skončí v nemocnici. S pomocou Maxa a svojej sestry SHeeLM sa dostáva späť do formy. Vedenie hotela, ktoré už vie o jeho poruche zraku, ho nakoniec pripustí na záverečné skúšky. Sali v nich uspeje a spolu s Maxom si založia vlastný podnik. Aj v súkromí ho čaká šťastie, Laura mu odpustí a vráti sa k nemu.
Réžia M. Rothemund
Hrajú K. Ullmann, J. Matschenz, A. M. Mühe, J. von Bülow, A. Held, N. Farooq, U. Preuss, R. Reiners
Rok výroby 2017
Krajina Nemecko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Colombiana

Akčný film USA/Fr. (2011).
film Dajto 20:15

Herkules

film JOJ Plus 20:25

Zakletý v čase

film Nova Cinema 20:00

Chlapectví

Drama USA (2014). Příběh o dospívání jednoho obyčejného kluka, který se natáčel dvanáct let. Mason je sympatický šestiletý kluk, který po rozvodu rodičů žije se starší sestrou Sam a mámou Olivií.…
film Nova Cinema 3.8. o 20:00

2012

film Dajto 3.8. o 20:15

Straight Outta Compton

film JOJ Plus 6.8. o 22:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.