Tenisky

film
Dobrodružný film USA (2016). Nie sú to len obyčajné topánky. Pätnásťročný Brandon túži po tých najdokonalejších teniskách, aké sa vôbec dajú kúpiť. Myslí si, že mu pomôžu uniknúť krutej realite, ktorej sa pozerá každý deň do očí - má hlboko do vrecka, cíti nezáujem zo strany opačného pohlavia a je terčom posmechu všetkých navôkol, vrátane svojich najlepších priateľov. Keď si na tenisky konečne ťažko zarobí a kúpi si ich, neujde pozornosti miestneho gangstra Flaca, ktorý mu ich jednoducho ukradne. Brandon so svojimi dvoma najlepšími priateľmi vyrazí na misiu s cieľom získať späť svoj majetok. Zároveň vyjde najavo, že gauner Flaco, ktorý v uliciach budí rešpekt a hrôzu, nie je tým, za akého sa vydáva a pod drsným povrchom ukrýva svoje vlastné životné problémy. Tínedžer Brandon so svojou matkou prežívajú len tak zo dňa na deň. Pre deravé obnosené tenisky je stredobodom posmechu v škole a obeťou častých útokov šikanovania. Našťastie, Brandon je drobný a rýchly a často pred nepríjemnosťami utečie. Avšak najsilnejším tromfom je jeho fantázia. Vždy, keď sa ocitne v nezávideniahodnej situácii, na pomoc mu príde astronaut z vesmíru. Keď sa mu konečne podarí získať peniaze na tenisky, po ktorých tak veľmi túži, zoberie mu ich miestny gangster Flaco. Zúfalý Brandon sa najskôr obráti na svojich jediných priateľov, Alberta a Rica, avšak nakoniec sa bude musieť postaviť zoči-voči arogantnému a násilníckemu Flacovi sám.
Réžia J. Tipping
Hrajú J. Guillory, K. Siriboe, M. Ali, Ch. J. Wallace, Ch. Meyer, M. Shaikenová, Rxchie, M. F. A. B., N. Ismailová, K. Streets
Rok výroby 2016
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Hry o život: Skúška ohňom

Nezabudni, kto je nepriateľ. Triler USA (2013). Ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury proti totalite a neodvratne sa schyľuje.
film JOJ Plus 20:25

Vesmírni kovboji

film Dajto 20:15

Cizinec mezi námi

film Nova Cinema 23:50

Chlapectví

Drama USA (2014). Příběh o dospívání jednoho obyčejného kluka, který se natáčel dvanáct let. Mason je sympatický šestiletý kluk, který po rozvodu rodičů žije se starší sestrou Sam a mámou Olivií.…
film Nova Cinema 3.8. o 20:00

2012

film Dajto 3.8. o 20:15

Straight Outta Compton

film JOJ Plus 6.8. o 22:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.