Búrlivé víno

film
Režisér Václav Vorlíček patrí k obľúbeným tvorcom skvelých rozprávok (spolu s Milošom Macourkom vytvorili napríklad nezabudnuteľnú Arabelu), mnohí jeho kolegovia mu vyčítali poplatnosť komunistickému zmýšľaniu v dielach pre dospelé publikum. Hoci ide v prípade Buřlivého vína o typicky normalizačnú komédiu, ktorá mala ukázať, akí nebezpeční boli všetci, ktorí chceli v roku 1968 dosiahnuť zmeny, režisérovi Václavovi Vorlíčkovi sa podarilo vytesniť z knižnej predlohy normalizačného spisovateľa Jana Kozáka najkrikľavejšie heslá a navyše vsadil na herectvo Vladimíra Menšíka. Aj tak však zostala podstata – družstvo sa v chaose roku 1968 rozpadá, pretože popletení „reformisti“ naletia skrachovanému emigrantovi a chcú súkromne podnikať. Napokon však dajú svojmu poctivému predsedovi za pravdu.
Réžia V. Vorlíček
Hrajú V. Menšík, B. Turzonovová, J. Vala, Č. Řanda st., S. Budínová, E. Trejtnarová - Hudečková, J. Moučka, Z. Kryzánek, R. Jelínek, I. Janžurová, L. Žulová, O. Vykypěl, O. Šimánek, L. Kostelka, B. Skalski, V. Hlavatý, J. Hlinomaz, J. Lír, Z. Dítě, V. Jandák, J. Hrzán, J. Kraus, J. Kuželka, J. Beyvl, F. Filipovský
Rok výroby 1976
Krajina Česko, Slovensko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Star Trek: Do neznáma

Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku.
film Dajto 20:15

Santa má bráchu

film Nova Cinema 20:00

Poldovi v patách

film Nova Cinema 22:10

Osem hrozných

Western USA (2015).
film Prima 28.11. o 22:40

Avatar

film Prima Cool 29.11. o 20:15

Exodus: Bohovia a králi

film JOJ Plus 27.11. o 20:25
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.