Bublina

film
Postaršia Martha (DEBBIE DOEBEREINEROVÁ) sa oddane stará o otca (OMAR COWAN) a každé ráno vozí mladučkého suseda Kylea (DUSTIN JAMES ASHLEY) do malej továrne na bábiky, kde obaja pracujú. Má k nemu ochranársky a trochu majetnícky vzťah. Nezáväzná konverzácia v aute či počas obedňajšej pauzy v práci jej dáva pocit priateľstva, ktorému prikladá väčšiu dôležitosť než mladý Kyle. Keď do továrne nastúpi slobodná matka Rose (MISTY WILKINSOVÁ), Marthu zaskočí záujem mladej ženy o Kylea. Uvedomuje si dobre jej vypočítavosť a sebectvo, ale keď ju Rose požiada, aby jej postrážila dcérku, vyhovie jej. Na druhý deň mladú matku nájdu uškrtenú a rozbehne sa policajné vyšetrovanie. Osamelá, slobodná Martha, ktorá žije so svojím otcom, sa na staré kolená zblíži s výrazne mladším, ale nemenej osamelým kolegom Kyleom, ktorý žije, naopak, s matkou. Obaja sa určitým spôsobom navzájom priťahujú, aj keď Marthino mľaskanie a cukrovanie sa skôr než zmyselnému flirtovaniu podobá materskej starostlivosti. Mladý Kyle postaršej žene nijako prehnane neprejavuje náklonnosť, na druhej strane jej však ani nedá košom. Pokojnú každodennú rutinu spoločne trávených stretnutí počas pauzy na obed ale nečakane a tragicky naruší príchod novej kolegyne Rose - mladej a atraktívnej slobodnej matky. Martha o Rose od začiatku pochybuje, nepretržite ju sleduje a podozrieva. Jej obavy sa naplnia, keď zistí, že Kyle s Rose sa zblížili. Rose požiada Marthu, aby jej postrážila dcérku, kým pôjde na rande, a ona jej vyhovie. Na druhý deň nájdu mladú matku doma uškrtenú. Policajné vyšetrovanie postupne odhaľuje rad doposiaľ skrytých skutočností, ktoré nás prinútia zásadne prehodnotiť doterajší pohľad na jednotlivé postavy a ich malomestský život.
Réžia S. Soderbergh
Hrajú D. Doebereinerová, D. K. Ashley, K. Beaumierová, J. Brookhartová
Rok výroby 2005
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Obchodník so smrťou

Krimitriler USA (2005). Skutočný príbeh z obludného sveta medzinárodného obchodu so zbraňami, v ktorom sa nemilosrdne kšeftuje so smrťou tisícov ľudí na celej Zemi. Obchodník so zbraňami Yuri Orlov…
film JOJ Plus 22:30

Fotograf

film ČT 1 21:00

Zelená kniha

film HBO 3 23:50

Interstellar

Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami.
film Dajto 30.1. o 20:15

Strážcovia Galaxie

film JOJ Plus 30.1. o 20:25

Obchodník so smrťou

film JOJ Plus 28.1. o 22:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.