Nočný vlak do Lisabonu

film
Romantický triler Švajč. (2013). Švajčiarsky profesor vymení svoju kariéru za vzrušujúce dobrodružstvo. Raimund Gregorius, starnúci učiteľ latinčiny a odborník na staroveké jazyky, zachráni v Berne pred skokom z mosta neznámu mladú ženu. Tá však zmizne a zanechá profesorovi iba kabát s knihou, ktorej autorom je portugalský lekár Amadeu de Prado, a lístok na vlak do Lisabonu - s odchodom o 15 minút. Profesor sa ponáhľa na stanicu a keď mladú ženu nenájde, rozhodne sa nastúpiť do rozbiehajúceho sa vlaku sám. V Lisabone putuje po stopách autora knihy a otvorí temnú komnatu portugalských dejín. Kto bol lekár a spisovateľ Amadeu de Prado? Z pozadia politických udalostí a histórie citových intríg sa zrazu vynára dojímavý a tragický ľúbostný príbeh z čias Salazarovej diktatúry. Profesorova cesta prekonáva čas i priestor, dotýka sa otázok histórie, filozofie, medicíny. Stáva sa oslobodzujúcim hľadaním zmyslu života a seba samého. Laurentová, Ch. Ramplingová, Ch. Lee a ďalší.
Réžia B. August
Hrajú J. Irons, J. Huston, M. Gedecková, T. Courtenay, A. Diehl, B. Ganz, L. Olinová, M
Rok výroby 2013
Krajina Švajčiarsko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Wind River

Krimitriler Kan./VB/USA (2017). Nie je nič ťažšie, než vypátrať skutočnú pravdu. Skúsený stopár pomáha agentke FBI vyšetriť vraždu mladej ženy v indiánskej rezervácii Wind River vo Wyomingu. Stopár…
film JOJ Plus 20:25

Terminátor Genisys

film Dajto 20:15

Konečná

film Nova Cinema 23:30

King Kong

Spoznajte ôsmy div sveta – gigantické monštrum z Ostrova lebiek menom Kong!
film Dajto 26.1. o 20:15

Tajný život Marilyn Monroe

film Doma 26.1. o 20:00

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

film Nova Cinema 26.1. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.