Nočný vlak do Lisabonu

film
Romantický triler Švajč. (2013). Švajčiarsky profesor vymení svoju kariéru za vzrušujúce dobrodružstvo. Raimund Gregorius, starnúci učiteľ latinčiny a odborník na staroveké jazyky, zachráni v Berne pred skokom z mosta neznámu mladú ženu. Tá však zmizne a zanechá profesorovi iba kabát s knihou, ktorej autorom je portugalský lekár Amadeu de Prado, a lístok na vlak do Lisabonu - s odchodom o 15 minút. Profesor sa ponáhľa na stanicu a keď mladú ženu nenájde, rozhodne sa nastúpiť do rozbiehajúceho sa vlaku sám. V Lisabone putuje po stopách autora knihy a otvorí temnú komnatu portugalských dejín. Kto bol lekár a spisovateľ Amadeu de Prado? Z pozadia politických udalostí a histórie citových intríg sa zrazu vynára dojímavý a tragický ľúbostný príbeh z čias Salazarovej diktatúry. Profesorova cesta prekonáva čas i priestor, dotýka sa otázok histórie, filozofie, medicíny. Stáva sa oslobodzujúcim hľadaním zmyslu života a seba samého. Laurentová, Ch. Ramplingová, Ch. Lee a ďalší.
Réžia B. August
Hrajú J. Irons, J. Huston, M. Gedecková, T. Courtenay, A. Diehl, B. Ganz, L. Olinová, M
Rok výroby 2013
Krajina Švajčiarsko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

8 1/2

Dráma Fr./Tal. (1963).
film Dvojka 22:25

Pompeje

film JOJ Plus 20:25

Hráči

film HBO 23:55

Interstellar

Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami.
film Dajto 30.1. o 20:15

Strážcovia Galaxie

film JOJ Plus 30.1. o 20:25

Obchodník so smrťou

film JOJ Plus 28.1. o 22:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.