Chameleón a strašidelný ostrov

film
Krimitriler USA (2001). Agent Jarod pátra v kláštore na ostrove po záhadných zvitkoch. So svojou prenasledovateľkou Parkerovou napokon spoločne odhaľujú temné tajomstvá minulosti, ktoré zásadne ovplyvnili ich vlastné životy a osudy ich rodín. Tajomstvá, o ktorých doteraz netušili... Jarod je obdarený neobvyklou schopnosťou. Ako chameleón môže v okamihu zmeniť svoju identitu, vteliť sa do kohokoľvek, stať sa kýmkoľvek. Vďaka svojmu umu a meniacim sa identitám dokáže preniknúť všade, aj na úplne nedostupné miesta, kde odhaľuje zločiny a trestá páchateľov. Ako malé dieťa ho v roku 1963 uniesla a vycvičila tajná organizácia Centrum. Keď dospel, utiekol a pridal sa na stranu dobra. Pomáha ľuďom v tiesni, odhaľuje zločiny a trestá ich páchateľov. Sám je pritom neustále na úteku, pretože má v pätách bývalú riaditeľku Centra, agentku Catherine Elaine Parkerovú. Tentoraz sa Jarod vtelí do role archeológa, ktorý sa snaží získať neobvyklú artefakt znázorňujúci osem lebiek obklopujúcich podivný symbol. Rovnaký symbol sa nachádza na pozadí starej fotografie, na ktorej sú jeho stratená matka spolu s matkou agentky Parkerovej. Pátranie zavedie Jaroda na ostrov Carthis neďaleko škótskeho pobrežia, kde sídli staroveký mníšsky rád Vespasianov, ktorého symbol reprezentuje. Za mimoriadne dramatických okolností sa v kaplnke rádu Jarod stretne s agentkou Parkerovou. Ich pátranie vedie k odhaleniu spoločného rodinného tajomstva, ktoré poznačilo ich vlastné životy a ovplyvnilo osudy ich rodín. Tajomstvo, o ktorom doteraz ani netušili... Richard Marcus, James Denton, Paul Dillon, Diana Leblancová, John Bourgeois, Jack Langedijk, Julian Richings, Conrad Coates, Frank McAnulty, Kim Myersová, Glenn Bang, Glenn Bang a ďalší.
Réžia F. K. Keller
Hrajú M. T. Weiss, A. Parkerová, P. Bauchau, J. Gries, H. Presnell
Rok výroby 2001
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Obchodník so smrťou

Krimitriler USA (2005). Skutočný príbeh z obludného sveta medzinárodného obchodu so zbraňami, v ktorom sa nemilosrdne kšeftuje so smrťou tisícov ľudí na celej Zemi. Obchodník so zbraňami Yuri Orlov…
film JOJ Plus 22:30

Fotograf

film ČT 1 21:00

Zelená kniha

film HBO 3 23:50

Interstellar

Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami.
film Dajto 30.1. o 20:15

Strážcovia Galaxie

film JOJ Plus 30.1. o 20:25

Obchodník so smrťou

film JOJ Plus 28.1. o 22:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.