Dr. House V (22/24)

seriál
Rozdvojený House. Mysteriózny seriál USA (2008). Tím lieči 14-ročného sluchovo postihnutého chlapca Setha, ktorý skolaboval uprostred wrestlingového zápasu, keď zrazu počul silné výbuchy trhajúce hlavu. Housea prenasleduje halucinácia mŕtvej Wilsonovej manželky Amber. Spočiatku ho vystraší a snaží sa jej zbaviť, neskôr ju však využíva ako kľúč k vydolovaniu svojich najtajnejších vedomostí ukrytých hlboko v mozgu. House lieči 14-ročného chlapca, ktorý pri wrestlingovom zápase utrpel podivný zvukový šok. Napriek tomu, že je hluchý, počul zvuk, ktorý mu spôsobil neznesiteľnú bolesť a syndróm explodujúcej hlavy. Lekársky tím je spočiatku presvedčený, že pacient má rakovinu, ale testy ochorenie vylúčia. Ale pacientov stav sa zhoršuje a prestáva vidieť. Pri vyšetrení mozgu mu House, aj napriek jeho vôli, dá vložiť Cochlerov implantát. Pacient je spočiatku prekvapený, ale nechce sa vyrovnať s novou skutočnosťou a snaží sa prístroja zbaviť. Houseovo podozrenie, že príznaky súvisia so srdcom pacienta, sa potvrdí. Vtedy sa pacientov stav náhle zhorší... Zrejme pre nedostatok spánku má House halucinácie s nebohou Amber. Spočiatku sa jej snaží zbaviť, ale postupne si uvedomí, ako by mu mohla byť užitočná. Pripomína mu veci uložené hlboko v podvedomí, a tak mu pomáha nielen s riešením záhadného lekárskeho prípadu, ale aj s prípravou na rozlúčku so slobodou pre Chasea. Jeho poslaním je zachraňovať ľudské životy a liečiť pacientov. Dr. Gregory House má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie.
Réžia G. Yaitanes
Hrajú H. Laurie, O. Epps, R. S. Leonard, J. Spencer, L. Edelsteinová, J. Morrisonová, P. Jacobson, O. Wildeová
Rok výroby 2008
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Wind River

Krimitriler Kan./VB/USA (2017). Nie je nič ťažšie, než vypátrať skutočnú pravdu. Skúsený stopár pomáha agentke FBI vyšetriť vraždu mladej ženy v indiánskej rezervácii Wind River vo Wyomingu. Stopár…
film JOJ Plus 20:25

Terminátor Genisys

film Dajto 20:15

Konečná

film Nova Cinema 23:30

Tajný život Marilyn Monroe

Miniséria o legendárnej hviezde Marilyn Monroe odkrýva hromadu jej prísne strážených tajomstiev.
film Doma 26.1. o 20:00

King Kong

film Dajto 26.1. o 20:15

Návrat temného rytiera

film Dajto 20.1. o 20:15
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.