Mickeyho modré oči

film
Začína sa to (ako inak) láskou, pokračuje svadbou... A netradičná konečná je svokor - mafián! Dlhá anotácia: Kultivovaný anglický gentleman Michael Felgate (Hugh Grant) je úspešným a obľúbeným ceremoniárom aukčnej siene Cromwell’s. Okrem toho je zamilovaný do pôvabnej učiteľky Giny Vitaleovej (Jeanne Tripplehorn) - a to natoľko, že ju po trojmesačnej známosti požiada o ruku! Je to síce neobvykle skoro, ale jej rozhorčená reakcia a rozhodné odmietnutie je ešte neobvyklejšie. Ale len do momentu, keď sa Michael zoznámi s jej podarenou rodinou: priateľským otcom Frankom (James Caan), ktorý ho víta s otvorenou náručou, tak trošku odmietavým strýkom Vitom Graziosim (Burt Young), Vinniem D'Agostinom (Joe Viterelli) a chorobne žiarlivým Johnnym Graziosim (John Ventimiglia). Ten má také problémy so svojou psychikou, že si s nimi nevie dať rady ani jeho psychiater! Skôr, ako Gina stihne Michaelovi vysvetliť, že si ho nemôže vziať za manžela, pretože ho má rada a nechce, aby ho mafiáni zatiahli do svojich špinavých kšeftov, Michael v tom už lieta až po uši. Keď sa spamätá, už je im zaviazaný a musí ako protislužbu prepašovať do dražby otrasné obrazy, ktoré maľuje Johnny v rámci psychoterapie. Okrem toho sa objaví FBI a mladíkovi vysvetlí, že sa úspešne zapojil do nelegálneho prania špinavých peňazí a predaj obrazu je iba jeho zásterkou. A to ešte zďaleka nie je to najhoršie, čo Michaela medzi mafiánmi čaká. Je nútený vydávať sa za gangstra Mickeyho Modroočka, musí vyriešiť problém s jednou neplánovanou mŕtvolou a hlavne musí presvedčiť Ginu, že ich svadbe nestojí v ceste žiadna prekážka...
Réžia K. Makin
Hrajú H. Grant, J. Tripplehornová, J. Caan, B. Young, J. Fox
Rok výroby 1999
Krajina Spojené kráľovstvo, Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Muzzikanti

Hudobná komédia ČR (2017).
film Prima 20:15

Votrelec: Covenant

film JOJ 23:00

Město

film Nova Cinema 21:35

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 4.4. o 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 4.4. o 20:00

Fakjú pán profesor 3

film JOJ 3.4. o 20:35
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.