Spider-Man 2

film
Krátka anotácia: Chce zanechať kariéru superhrdinu, aby sa konečne mohol venovať svojej životnej láske. Do cesty sa mu však postaví mocný Dr. Octopus! Anotácia: Od chvíle, kedy sa Peter Parker (TOBEY MAGUIRE) rozhodol opustiť svoju dlhoročnú lásku Mary Jane Watson (KIRSTEN DUNST), aby sa mohol v kostýme Spider-Mana aj naďalej zodpovedne venovať svojmu povolaniu superhrdinu, ušli dva roky. Jeho túžba po milovanej M.J. sa ale postupom času stala ešte silnejšia, a to je dôvod, aby sa tajného života superhrdinu na dôkaz svojej lásky vzdal. M.J. sa však medzitým rozhodla ísť ďalej, dala sa na dráhu filmovej herečky a v jej živote figuruje nový muž. Peter má problémy i so svojim najlepším priateľom Harrym Osbornom (JAMES FRANCO). Ich priateľský vzťah začína byť stále viac zahaľovaný Harryho závisťou voči Spider-Manovi, ktorého viní zo smrti svojho otca. Keď už sa zdá, že sa situácia nemôže zmeniť k horšiemu, Peter je postavený tvárou tvár mocnému Dr. Octopusovi (ALFRED MOLINA) - diabolskému stvoreniu s dvomi pármi smrtiacich chápadiel, ktoré sú mu viac ako dôstojným protivníkom. Aby dokázal jeho výčiny zastaviť, musí sa naučiť žiť so svojím osudom a využiť všetky svoje schopnosti, ktoré sú mu zároveň darom i prekliatím. Zaujímavosti: Film získal Oscara za vizuálne efekty. Celkové náklady na tieto efekty sa vyšplhali až na 54 miliónov dolárov. Film sa nakrúcal vo veľkých výškach. Kameramani tento efekt nazvali „spidercam“. V Los Angeles sa napríklad nakrúcalo vo výške 960 metrov.
Réžia S. Raimi
Hrajú T. Maguire, K. Dunstová, J. Franco, A. Molina, R. Harrisová
Rok výroby 2004
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Želvy Ninja 2

Akční film USA (2016). Želví nepřítel číslo jedna, přezdívaný Trhač, právě utekl z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, jak se zelenými mutanty skoncovat. Kvůli jeho realizaci se spojí…
film Prima Cool 20:00

33 životů

film Nova Cinema 20:00

Zabijakov osobný strážca

film Prima 23:25

Tajný život Marilyn Monroe

Miniséria o legendárnej hviezde Marilyn Monroe odkrýva hromadu jej prísne strážených tajomstiev.
film Doma 26.1. o 20:00

King Kong

film Dajto 26.1. o 20:15

Návrat temného rytiera

film Dajto 20.1. o 20:15
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.