Krížnik Potemkin

film
V decembri 1925 mal premiéru film, ktorý o rok neskôr získal cenu Americkej filmovej akadémie, v ďalšom roku najvyššiu cenu Svetovej výstavy v Paríži a v päťdesiatych rokoch ho hlasovanie Medzinárodného výboru pre dejiny filmu určilo za najlepší film všetkých čias. Vrcholné dielo Sergeja Ejzenštejna je podľa klasického vzoru rozdelené do piatich kapitol: Začiatok vzbury, Povstanie, Pohreb Vakulinčuka, Masaker na Odeských schodoch a Vťazná plavba. Ejzenštejn v ňom uplatnil avantgardné divadelné postupy a inovatívnu montáž, čím vytvoril umelecké dielo revolučné svojim obsahom, umeleckým stvárnením, a ako také - napriek svojmu úctyhodnému veku - dokáže osloviť aj dnešného diváka.
Réžia S. Ejzenštejn
Hrajú A. Antonov, G. Alexandrov, I. Bobrov, S. M. Ejzenštejn
Rok výroby 1925
Krajina Rusko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Danton

Dráma Fr./Pol. (1983).
film Dvojka 22:00

Instinkt

film Nova Cinema 22:05

Helen

film JOJ Plus 23:25

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 4.4. o 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 4.4. o 20:00

Fakjú pán profesor 3

film JOJ 3.4. o 20:35
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.