Smrť čaká všade

film
Vojnový triler USA (2008). Nebezpečná hra na mačku a myš uprostred vojnového chaosu. Ste stále napoly mŕtvi. Pochopíte, len keď tam budete. Príbeh špeciálnej pyrotechnickej jednotky operujúcej v Iraku v čase vojny. Napínavý príbeh elitných vojakov, ktorí majú jedno z najnebezpečnejších povolaní na svete - uprostred bojov deaktivujú bomby. Ak je vojna peklo, prečo sa toľko mužov hlási do armády? Pre mnohých, čo vstupujú do vojenskej služby dobrovoľne, je adrenalínové prostredie bojiska silným a neodolateľným lákadlom či drogou, od ktorej sú závislí. Jedným z nich je aj seržant William James. Elitný tím pyrotechnikov má v Bagdade plné ruky práce. Navyše musí čeliť neviditeľným nástrahám a zákerným ostreľovačom v prostredí, v ktorom môže byť každý nepriateľom a kde za každým rohom môže byť ukrytá bomba. Keď sa nový seržant James ujme špičkového tímu pyrotechnikov, prekvapí svojich dvoch podriadených Sanborna a Eldridgea tak, že ich zapojí do smrteľne nebezpečných bojov v uliciach mesta. James akoby nechápal, že pritom môže zomrieť. Obaja vojaci sa snažia udržať svojho veliteľa pod kontrolou, ale v neuveriteľnom zmätku neprehľadných pouličných prestreliek sa Jamesova povaha prejaví spôsobom, ktorý ich všetkých navždy poznamená. Film získal 6 Oscarov z 9 nominácií (najlepší film, réžia, originálny scenár, strih, zvukový strih, zvukový mix) .
Réžia K. Bigelowová
Hrajú J. Renner, A. Mackie, B. Geraghty, G. Pearce, R. Fiennes, D. Morse, E. Lillyová, Ch. Camargo, S. Spruell, S. Dabbach, N. Koni, S. Redford
Rok výroby 2008
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Transformers 3

Akčný film USA (2011).
film Dajto 20:15

Letec

film ČT 2 21:55

Dokonalý trik

film Nova Cinema 20:00

Transformers 3

Akčný film USA (2011).
film Dajto 26.10. o 20:15

Mission: Impossible - Fallout

film JOJ Plus 27.10. o 20:25

Letec

film ČT 2 26.10. o 21:55
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.