Priamy kontakt

film
Bývalý príslušník amerických špeciálnych jednotiek Mike Riggins (DOLPH LUNDGREN) sedí už takmer rok za mrežami balkánskej väznice Vratov, kam ho odsúdili za pašovanie zbraní. Jedného dňa ho navštívi Clive Connelly (MICHAEL PARÉ), ktorý tvrdí, že je americký atašé, a ponúkne mu možnosť uniknúť z väzenského pekla. A ešte dvesto tisíc dolárov k tomu, ak sa ujme chúlostivého prípadu, do ktorého sa USA nechce oficiálne zapliesť. Jeho úlohou je zachrániť mladú Američanku Anu Galeovou (GINA MAYOVÁ), ktorú pred osemnástimi mesiacmi uniesol zločinecký boss Vlado Karadžov (VLADIMIR VLADIMIROV). Mike ľahko prenikne do tábora, kde Anu väznia, ale keď ju chce zachrániť, nastanú problémy. Ana sa totiž zúrivo bráni, a keď ju Mike z tábora unesie, dozvie sa, že je lekárka a v tábore bola dobrovoľne. Vzápätí zistí, že Connelly nie je tým, za koho sa vydáva, a pochopí, že historka o únose bola len trik, ako dostať Anu z tábora. Než stačí zistiť, kto a prečo ju chce dostať, Ana utečie a on len tesne unikne zo smrtiacej pasce, ktorú nastražil Connelly. So svojimi skúsenosťami Mike dievčinu rýchlo nájde a spoločne sa pokúsia uniknúť neľútostným prenasledovateľom. V pätách majú Connellyho, Karadžovovu mafiu aj miestnu armádu, vedenú generálom Dragom (BASHAR RAGAL). Mike sa s dievčaťom pomaly zbližuje. Chce ju dopraviť do bezpečia americkej ambasády a súčasne zistiť, prečo sa jej všetci chcú zmocniť. Mnohé sa vyjasní, keď odhalí jej skutočnú totožnosť.
Réžia D. Lerner
Hrajú D. Lundgren, G. M. May, M. Paré, R. Vasilev, B. Rahal, M. Straub
Rok výroby 2009
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Denné svetlo

Akčný triler USA (1996). V minulosti utrpel ťažkú porážku, ktorá sa skončila tragédiou. Trpká skúsenosť ho ženie vpred a dnes je odhodlaný zvíťaziť. Bývalý záchranár bojuje s časom pri záchrane…
film JOJ Plus 20:25

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

film HBO 3 23:50

Cliffhanger

film Dajto 20:15

Transformers 3

Akčný film USA (2011).
film Dajto 26.10. o 20:15

Mission: Impossible - Fallout

film JOJ Plus 27.10. o 20:25

Vlk z Wall Street

film ČT 2 1.11. o 21:50
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.