Múmia

film
Dobrodružný fantazijný film USA (2017). Staré zlo sa vracia. Vitajte v novom svete bohov a monštier. Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet chystala prevziať moc v krajine po svojom otcovi. Pre naplnenie svojho cieľa sa neváhala spojiť s temnými silami a páchať zločiny, z ktorých tuhne krv v žilách. Za tieto činy ju potrestali mumifikáciou zaživa a pochovali ju tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitnú dobrodruh Nick Morton a archeologička Jenny Halseyová. Nešťastnou náhodou objavia Ahmanetin sarkofág a dajú ho previezť do Londýna na ďalší výskum. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchytávanie nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll, ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa krátko pred pristátím zrúti a na miesto určenia už nedoletí. Akoby zázrakom sa Nickovi podarí katastrofu prežiť, neskôr však zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a zatúži po nadvláde nad svetom. Na to však bude potrebovať aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka.
Réžia A. Kurtzman
Hrajú T. Cruise, R. Crowe, A. Wallisová, S. Boutellaová, J. Johnson, C. B. Vance, M. Kenzari, S. C. Michael, M. Wilkas
Rok výroby 2017
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Myšlenky zločince IV (20)

Krimiseriál USA (2009). V hotelu dochází k vraždám mladých mužů, kteří však nemají nic společného. Navíc byli znásilněni.
seriál Nova Action 23:35

Zelený sršeň

film Dajto 20:15

Kick-Ass 2

film JOJ Plus 22:40

Myšlenky zločince IV (20)

Krimiseriál USA (2009). V hotelu dochází k vraždám mladých mužů, kteří však nemají nic společného. Navíc byli znásilněni.
seriál Nova Action 22.10. o 23:35

Myšlenky zločince IV (22)

seriál Nova Action 23.10. o 23:40

Myšlenky zločince IV (14)

seriál Nova Action 19.10. o 23:40
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.