Dekan Spanley

film
Horatio Fisk sa po ranách osudu zmenil na starého frfľoša. Jeho syn Henslowe, pre ktorého otec nemá žiadny cit ani porozumie, sa ho snaží všemožne rozptýliť, žiaľ s pramalým úspechom. Starec sa totiž nikdy nespamätal zo straty druhého syna v búrskej vojne ani zo smrti manželky. Jedného dňa syn zavedie otca na hinduistickú prednášku o reinkarnácii a putovaní duší medzi telami, kde do hry vstupuje dekan Spanley so svojou slabosťou pre pravé tokajské víno, ktoré ho privádza do stavu vytrženia podobnému tomu, aké zažívali veštkyne v antických Tébach. Fisk junior zabezpečí dostatočné množstvo tohto zázračného moku a dekan si v extáze začne spomínať na obdobie, kedy žil ako niekto celkom iný, kedy žil ako pes! A vtedy sa začína nový príbeh, ktorý by mohol znovu spojiť otca a syna. Obaja vykročia na cestu, ktorá pomôže starcovi nájsť svoje srdce aj stratenú lásku k vlastnému synovi. Každý štvrtok voláva Henslowe Fisk (JEREMY NORTHAM) svojmu otcovi Horatiovi (PETER O'TOOLE), aby ho potešil. Starec sa totiž nikdy nespamätal zo straty syna v búrskej vojne ani zo smrti manželky. Jedného dňa syn otcovi navrhne, aby spolu navštívili výstredného hinduistického mnícha, ktorý dáva lekcie o putovaní duší a reinkarnácii. Stretnú sa s dekanom Deanom, popíjajú maďarské tokajské víno, rozprávajú sa o priateľstve, slobode a reinkarnácii. Tokajské víno privádza Spanleyho do extázy, akú zažívali staré veštice v Tébach. Fisk junior zabezpečí dostatočné množstvo tohto zázračného moku a Dean si rozpomenie na obdobie, kedy žil ako pes. A jeho príbeh môže znova spájať otca a syna, ak budú mať dosť vôle hľadať stratenú lásku a srdce.
Réžia T. Fraser
Hrajú J. Northam, S. Neill, P. O'Toole, B. Brown, J. Parfitt, A. Malik, R. Tikaram
Rok výroby 2008
Krajina Spojené kráľovstvo

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Myšlenky zločince IV (16)

Krimiseriál USA (2008). Tým FBI pátrá po luxusní prostitutce, která zabíjí bohaté muže středního věku z nejvyšších vrstev. Právě proto se určití lidé pokoušejí věc ututlat.
seriál Nova Action 23:40

Hokejový zázrak

film Nova Cinema 20:00

Poslední dům nalevo

film Nova Cinema 22:35

Myšlenky zločince IV (20)

Krimiseriál USA (2009). V hotelu dochází k vraždám mladých mužů, kteří však nemají nic společného. Navíc byli znásilněni.
seriál Nova Action 22.10. o 23:35

Myšlenky zločince IV (22)

seriál Nova Action 23.10. o 23:40

Myšlenky zločince IV (14)

seriál Nova Action 19.10. o 23:40
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.