Warcraft: Prvý stret

film
Dobrodružný fantazijný film Kan./USA (2016). Dva svety. Jeden osud. Fantazijná sága o ničivom vesmírnom strete dvoch odlišných civilizácií, ktorom každý druh bojuje za svoje hodnoty a záujmy. Akčné dobrodružstvo nakrútené na motívy celosvetovo populárnej počítačovej hry. Hordy divokých Orkov z umierajúcej ríše zla Draneor napadnú mierumilovnú a blahobytnú planétu Azeroth, aby ju dobyli a získali nový domov. Invázia krutých barbarov cez tajomný vesmírny portál by znamenala okamžitý koniec prekvitajúcej ľudskej civilizácie. Odvážni hrdinovia z oboch znepriatelených svetov sa spoja, aby zabránili ničivému stretu odlišných civilizácií a triumfu čistého zla z temných končín vesmíru. Kráľovstvo Azeroth a ríša Draneor už ani nemôžu byť odlišnejšie. Azeroth je mierumilovný domov ľudí, v ktorom múdro vládne kráľ Llane Wrynn so svojou láskavou kráľovnou, lady Tariou. Prekvitajúcu a blahobytnú civilizáciu chráni vojsko vedené udatným rytierom Lotharom a dozerá na ňu spoločenstvo mocných kúzelníkov Kirin Tor na čele s mágom Medivhom. Na inom mieste vo vesmíre, v temnej ríši Draenor, vládne permanentný boj medzi znepriatelenými kmeňmi Orkov. Hrdí a divokí obyvatelia nikdy nepoznali život bez svárov či vojen, sú zrodení pre boj a žijú v krutých podmienkach. Ich planéta však umiera a nezastaviteľná nákaza ničí všetko živé. Ak má ich druh prežiť, musí opustiť svoj domov. Vládca Gul’dan s pomocou temnej mágie vytvorí vesmírny portál, ktorým môžu Orkovia preniknúť do iného sveta a osídliť ho. Žiaľ, cieľom Orkov sa stane práve mierumilovný Azeroth. Jeho vydesení obyvatelia sú ochotní brániť svoju krajinu do posledného muža, ostatne, nič iné im ani nezostáva. Zdá sa, že ničivý stret civilizácií nemožno zastaviť. Ale stále existujú odvážni hrdinovia z oboch nepriateľských strán, ktorí veria, že existuje aj iné riešenie, než zánik ľudskej civilizácie a triumf zla z hlbín vesmíru.
Réžia D. Jones
Hrajú T. Fimmel, P. Pattonová, B. Foster, D. Cooper, T. Kebbell, B. Schnetzer, R. Kazinsky, D. Wu, C. Brown, C. K. Rennie, R. Neggaová, A. Galvinová
Rok výroby 2016
Krajina Kanada, Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Mrazivá pomsta

Akčný triler Kan./VB/USA (2019).
film Markíza 20:30

Zodiac

film HBO 20:00

Tvoja tvár znie povedome VII

zábava Nova 20:20

Transformers 3

Akčný film USA (2011).
film Dajto 26.10. o 20:15

Mission: Impossible - Fallout

film JOJ Plus 27.10. o 20:25

Letec

film ČT 2 26.10. o 21:55
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.