Odvrátená strana hôr

film
Jill Kinmontová (MARILYN HASSETTOVÁ) je krásne mladé dievča žijúce s rodinou v Bishope. Zo všetkého najviac miluje lyžovanie. S najlepšou kamarátkou Audrou Jo Nicholsonovou (BELINDA MONTGOMERYOVÁ) dúfajú, že by sa jedného dňa mohli ísť pozrieť na olympiádu. Jill je tajne zamilovaná do výborného lyžiara a dobrodruha Dicka Bueka (BEAU BRIDGES), ktorý neustále skúša nové a nebezpečné kúsky a naplno si užíva svoj život. Málokedy sa však zdrží dlhšie na jednom mieste, a tak sa Jill postupne zbližuje s lyžiarom Buddym Wernerom (BILL VINT). Jedného dňa po pretekoch postihne Jo silná nevoľnosť. Lekári jej diagnostikujú obrnu. Jill silno zasiahne nešťastie priateľky. V zime roku 1955 sa Jill zúčastní posledných veľkých pretekov, ktorých víťaz pôjde na ďalšiu olympiádu. Keď však v ten večer uvidí Dicka so svojou snúbenicou, na druhý deň sa počas jazdy nedokáže sústrediť a pri páde si poškodí miechu. Napriek tomu vyhlási, že jedného dňa sa opäť postaví na nohy a začne lyžovať. Jedného dňa po pretekoch zaskočí Jo silná nevoľnosť. Lekári jej diagnostikujú obrnu. Jill jej nešťastie silno zasiahne. V zime v roku 1955 sa Jill zúčastní posledných veľkých pretekov, ktorých víťaz pôjde na ďalšiu olympiádu. Keď však v ten večer uvidí Dicka so svojou snúbenicou, na druhý deň sa počas jazdy prestane sústrediť a pri páde si poškodí miechu. Napriek tomu však prehlási, že sa jedného dňa opäť postaví na nohy a začne lyžovať.
Réžia L. Peerce
Hrajú M. Hassettová, B. Bridges, B. Montgomeryová, N. Martinová, W. Bryant, D. Coleman, B. Vint, H. Francher, W. Roerick, G. Dunne
Rok výroby 1975
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Mrazivá pomsta

Akčný triler Kan./VB/USA (2019).
film Markíza 20:30

Zodiac

film HBO 20:00

Tvoja tvár znie povedome VII

zábava Nova 20:20

Transformers 3

Akčný film USA (2011).
film Dajto 26.10. o 20:15

Mission: Impossible - Fallout

film JOJ Plus 27.10. o 20:25

Letec

film ČT 2 26.10. o 21:55
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.