Rabaka

film
Krátka anotácia: Hudobný film o priateľstve a pomoci. Anotácia: Podľa námetu Borisa Filana nakrútil režisér Dušan Rapoš v roku 1989 film, ktorý čerpá motívy práve z hudobného zákulisia hudobnej skupiny. Hrdinov filmu hudobníkov skupiny predstavujú Elánisti Jozef Ráž a Jano Baláž. Hudobný film zobrazuje príbeh o skupine Rabaka, ktorá sa po svojom rozpade rozhodne, že sa opäť vráti na koncertné pódiá. S mladým textárom a scenáristom Petrom (Attila Berencsi) sa pokúšajú získať nielen technické vybavenie kapely, ale najmä zostaviť nový koncertný program pod názvom Návrat malého princa. Dlhá anotácia: Bývalí členovia rockovej kapely Jožo, Jano, Martin a Gabo (Jozef Ráž, Martin Karvaš, Ján Baláž, Gabriel Szabo) sa rozhodnú dať svoju kapelu Rabaka opäť dohromady. Vrátiť sa k svojim fanúšikom však znamená nielen to, že musia krvopotne pozháňať technické vybavenie, ale vyrovnať sa aj s neporozumením niektorých ľudí. Cestičky k úspechu sú často dosť krivolaké, ale podarí sa im prejsť nimi so cťou vďaka priateľstvu, láske a hudbe, a nakoniec dobijú aj pražskú Lucernu. Nový program Návrat Malého princa, ktorý pre nich píše textár Peter (Attila Berencsi), vyjadrí krédo kapely: "Silnejšieho nezbiješ, ale musíš sa o to pokúsiť".
Réžia D. Rapoš
Hrajú J. Ráž, J. Baláž, A. Berencsi, M. Geišberg, T. Kulíšková
Rok výroby 1989
Krajina Slovensko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Osem hrozných

Western USA (2015).
film Prima 22:40

Kingsman: Zlatý kruh

film JOJ 21:30

Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů

film Nova Cinema 20:00

Avatar

Dobrodružné fantasy USA/VB (2009). Na nově nalezené planetě jménem Pandora objeví posádka na průzkumné misi velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Lidé zde však mohou…
film Prima Cool 29.11. o 20:15

Osem hrozných

film Prima 28.11. o 22:40

Exodus: Bohovia a králi

film JOJ Plus 27.11. o 20:25
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.