Sahara

film
„Dirk Pitt je posledný renesančný muž,“ hovorí Matthew McConaughey, ktorý hrá akčného hrdinu vo filme Sahara. „Dirk je druh chlapíka, ktorý by mohol ráno zápasiť s aligátormi a potom si obliecť smoking a večer si na plese zatancovať s kráľovnou. Je senátorov syn, vedec, ale zároveň tiež fanatický hľadač pokladov a riešiteľ záhad. Odvážny muž, ktorý používa rovnako často svoju bystrú myseľ a svaly.“ Dirk Pitt je pravdepodobne jediný muž, ktorý ide ďalej, ako jeho najlepší parťák Al Giordino, v podaní Stevea Zahna. „Sú to dvaja najlepší kamaráti. Poznajú sa odjakživa,“ hovorí režisér Breck Eisner. „V parťáckych filmoch uvidíte často jedného priamočiareho chlapíka a druhého blázna, ktorí sú nútení byť spolu, sú rozdielni a nakoniec sa majú radi až do konca filmu... Skrátka, Dirk by bez Ala neprežil,“ hovorí Zahn. K tejto dvojici Eva dobre zapadne. „Oni sú dvaja pochodujúci duchovia, dvaja individualisti, ktorí sa k sebe hodia. Eva cestuje sama, ona jediná verí, že existuje isté tajomstvo. Rovnako aj Dirk sleduje tajomstvo lode, ktorému ľudia príliš neveria. Je prirodzené a logické, že sa dajú dokopy,“ hovorí Eisner. Spolu začnú cestu, ktorá sa začína záhadou stratenej vojnovej lode Ironclad, ktorá sa stratila v dobe občianskej vojny Severu proti Juhu a skončila v najrozľahlejšej púšti na svete. „Je to záhada, stará 150 rokov – čo sa stalo so stratenou vojnovou loďou Ironclad – a Dirk je odhodlaný to všetko vyriešiť,“ hovorí režisér Breck Eisner, ktorý hraným filmom Sahara debutoval. „Ide o akčný – dobrodružný film v duchu veľkých seriálov a akčných filmov,“ hovorí Eisner. „Bol som uchvátený zmyslom pre dobrodružstvo, tajomstvo a humor, každý si príde na svoje. To bola naša prvoradá úloha, previesť to všetko na plátno.“ „Nič v tomto príbehu by sa nemalo brať vážne,“ hovorí McConaughey. „Je to dobrodružstvo, fantázia, filmovými kúzlami premenené na skutočnosť.“
Réžia B. Eisner
Hrajú M. McConaughey, P. Cruzová, S. Zahn, L. Wilson, R. Wilson, G. Turman, D. Lindo, W. H. Macy, L. James
Rok výroby 2005
Krajina Spojené štáty, Španielsko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Myšlenky zločince IV (22)

Krimiseriál USA (2009). Nevidomý chlapec se stal svědkem smrti své matky. Byla i ona jednou z obětí vraha, který má za deset let na svědomí celou sérii vražd?
seriál Nova Action 23:40

Príbeh môjho syna

film JOJ Plus 22:30

Rocky: Nová krev

film Prima Cool 20:15

Myšlenky zločince IV (20)

Krimiseriál USA (2009). V hotelu dochází k vraždám mladých mužů, kteří však nemají nic společného. Navíc byli znásilněni.
seriál Nova Action 22.10. o 23:35

Myšlenky zločince IV (22)

seriál Nova Action 23.10. o 23:40

Myšlenky zločince IV (14)

seriál Nova Action 19.10. o 23:40
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.