Prázdniny za všetky prachy

film
Padá sneh a do Chicaga prišli Vianoce. Rodina Rodriguezovcov má tento rok špeciálny dôvod na oslavu - najmladší Jesse (FREDDY RODRIGUEZ) sa nedávno vrátil z vojny v Iraku živý a zdravý. Ako sa deti zbiehajú do domu svojich rodičov, v mrazivom zimnom vzduchu je cítiť podivné napätie. Napriek tomu, že Jesse robí všetko, čo je v jeho silách, zdá sa, že rodina mu nechce odpustiť, že odišiel do vojny v zámorí. Jeho staršia sestra Roxanna nemá veľmi čo ukázať, pretože márnila čas snami o dobytí Hollywoodu. A najstarší brat Mauricio (JOHN LEGUIZAMO) je v New Yorku ženatý s nervóznou manažérkou, ktorá má asi väčší záujem o postup v kariére obchodníčky než o vlastnú rodinu. To všetko ale nie je nič proti tomu, čo sa chystá oznámiť znepokojená matka Anna (ELIZABETH PEŇAOVÁ). Je to bomba, ktorú chce nechať vybuchnúť, len aby vrátila rodinu späť do svojho domu. Keď Anna oznámi svojim deťom, že sa plánuje rozviesť s ich otcom Eduardom (ALFRED MOLINA), Roxanna, Jesse a Mauricio sa inštinktívne spoja a začnú prehodnocovať svoju minulosť a plánovať budúcnosť v úplne novom svetle. Neskôr sa oslabené putá znovu upevnia a členovia rodiny okúsia liečivú silu smiechu. Zistia, že spolu sú všetci oveľa silnejší, než keby bol každý z nich sám a konal individuálne. Jesse Rodriguez (FREDDY RODRÍGUEZ) sa vracia z vojny v Iraku za svoju portorikánskou rodinou do Chicaga na vianočné sviatky. Jeho otec Edy (ALFRED MOLINA) má v západnej časti Chicaga v blízkosti Humboldtovho parku predajňu potravín. Na sviatočnú večeru sa schádza celá rodina - bratia Ozzy (JAY HERNANDEZ) a právnik Maurizio (JOHN LEGUIZAMO) so svojou bielou ženou Sarah, sestrou Roxannou, ktorá má herecké ambície a chce dobyť Hollywood, a strýko Johnny (LUIS GUZMÁN). Uprostred vianočného veselia vyhlási matka Anna (ELIZABETH PEŇAOVÁ), že sa chce s Edym rozviesť. Nechce už viac znášať jeho neustále nevery a po 36 rokoch manželstva sa rozhodla všetko ukončiť. Rodina je šokovaná, ale snaží sa nájsť nejaké riešenie. Ďalší deň navštívi rodinu otec Torres, ktorý sa snaží rozvod manželom vyhovoriť. Jesse rieši svoj vzťah s bývalou láskou Marissou (Melonie Diazová), s ktorou má malé dieťa z čias, než odišiel do Iraku. Maurizio so Sarah sa rozhodujú, či majú dať prednosť dieťaťu alebo kariére. Vyjde najavo, že Edy je ťažko chorý, ale svoje zdravotné problémy pred rodinou tají. Ozzy sa rozhodne na Štedrý deň vykonať pomstu, ale nedokáže vraha svojho brata zastreliť s pohľadom do očí. To však nie je všetko. Do konca vianočných sviatkov rodina zažije ešte mnoho ďalších nečakaných prekvapní.
Réžia A. De Villa
Hrajú J. Leguizamo, F. Rodríguez, E. Peňaová, V. Ferlitová, A. Molina, L. Guzmán, J. Hernandez, D. Messingová, M. Diazová
Rok výroby 2008
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Mrazivá pomsta

Akčný triler Kan./VB/USA (2019).
film Markíza 20:30

Zodiac

film HBO 20:00

Tvoja tvár znie povedome VII

zábava Nova 20:20

Transformers 3

Akčný film USA (2011).
film Dajto 26.10. o 20:15

Mission: Impossible - Fallout

film JOJ Plus 27.10. o 20:25

Letec

film ČT 2 26.10. o 21:55
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.