Pravdivý príbeh Juliana Assangea

film
Príbeh Austr. (2012). Pohľad na začiatok kariéry Juliana Assangea, zakladateľa portálu WikiLeaks, ktorý v čase dospievania koncom 80. rokov pôsobil v Melbourne ako hacker Mendax. Julian Assange, zakladateľ kontroverzného internetového servera WikiLeaks, je významnou osobnosťou dvadsiateho storočia. V čase dospievania však bol iba obyčajným hackerom z Melbourne. Toto je jeho príbeh z prelomu 80. a 90. rokov minulého storočia. V roku 1987 začal sedemnásťročný austrálsky programátor Julian Assange hackovať pod prezývkou Mendax. O dva roky neskôr sa skončila studená vojna a Assange vytvoril v Melbourne hackerskú skupinu International Subversives - medzinárodné podvratné živly. Mendax a jeho dvaja kamaráti sa definovali ako hackeri, ktorí nie sú nebezpeční, pretože všade len "nazrú, ale nič neukradnú". S touto filozofiou sa im podarilo preniknúť do systémov najväčších korporácií a dôležitých svetových organizácií. Hacker Mandax a jeho dvaja spoločníci sa boli mladí, šikovní a bystrí. V očiach americkej vlády však znamenali jednu z najväčších hrozieb pre národnú bezpečnosť. Na žiadosť FBI vydala austrálska federálna polícia na hackerov zatykač a zriadila špeciálnu pracovnú skupinu, aby ich vypátrala. Lenže na začiatku 90. rokov minulého storočia, keď väčšina austrálskych policajtov ešte nikdy nevidela počítač a netušila, ako sa používa, bolo ťažké rozbehnúť pátranie a dopadnúť neznámych programátorov. Staromódna detektívna práca a klasická policajná vynaliezavosť dostali nového súpera - skupinu vysokokvalifikovaných mladých hackerov, majstrov v páchaní novej a nepoznanej trestnej činnosti - internetovej kriminalite.
Réžia R. Connolly
Hrajú A. Williams, R. Griffithsová, A. LaPaglia, L. Wheelwrightová, C. McAuliffe, J. Raskopoulos, B. Samuel
Rok výroby 2012
Krajina Austrália

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Wind River

Krimitriler Kan./VB/USA (2017). Nie je nič ťažšie, než vypátrať skutočnú pravdu. Skúsený stopár pomáha agentke FBI vyšetriť vraždu mladej ženy v indiánskej rezervácii Wind River vo Wyomingu. Stopár…
film JOJ Plus 20:25

Terminátor Genisys

film Dajto 20:15

Konečná

film Nova Cinema 23:30

King Kong

Spoznajte ôsmy div sveta – gigantické monštrum z Ostrova lebiek menom Kong!
film Dajto 26.1. o 20:15

Tajný život Marilyn Monroe

film Doma 26.1. o 20:00

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

film Nova Cinema 26.1. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.