Dámska jazda

film
Smoliarka Annie je všetko, len nie úspešná. Jediný svetlý bod v jej živote predstavuje kamarátka Lillian. Tá jej práve oznámila radostnú správu: bude sa vydávať! A Annie ako najlepšia kamoška samozrejme sľúbila, že jej so svadobnými prípravami pomôže. Snaží sa o to viac, že svojou troškou chcú prispieť aj ďalšie štyri Lillianine kamarátky. Annie pomáha a plánuje ako o život. Všetko na čo siahne sa však premení na katastrofu... Dlhá anotácia: Annie (Kristen Wiig) je už na prvý pohľad žena, s ktorou by iné nemenili ani omylom – nezvláda totiž nielen svoje hormóny, ale ani život ako taký! Svojho času mala malú cukráreň, no dopadlo to s ňou rovnako, ako s Annieinými x pokusmi nájsť toho pravého – katastrofálne! To všetko je ale razom nepodstatné, keď ju jej najlepšia kamarátka Lillian (Maya Rudolph) požiada, aby jej šla za svedka i za družičku! Hoci sa naozaj dosť svojrázna Annie veľmi snaží kamarátku nesklamať a splniť jej nemalé očakávania, problémy sú takpovediac predprogramované... Annie je totiž asi taká romantička a šikovná organizátorka, ako úspešná podnikateľka – čiže nulová! A navyše je tu ešte Helen (Rose Byrne), ďalšia z Lillianiných družičiek, ktorá je vo všetkom podstatnom Annieiným dokonalým protipólom – je krásna, úspešná, hriešne bohatá a... Rozhodnutá bojovať s Annie o post Lillianinej svedkyne a hlavnej družičky zubami-nechtami! A tak nečudo, že sa prípravy na svadbu expresne rýchlo zmenia na nefalšovanú zákopovú vojnu, plnú pichľavých zákerností, naschválov a podpásových úderov... Zaujímavosti: - Komédia Dámska jazda bola v roku 2012 nominovaná na Oscara v dvoch kategóriách: najlepší pôvodný scenár a najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Melissa McCarthy). - Vo filme si malé úlohy zahrali aj režisér Paul Feig či spoluautorka scenára Annie Mumolo. Hlavnej úlohy sa perfektne zhostila Kristen Wiig, ktorá je taktiež autorkou scenára.
Réžia P. Feig
Hrajú K. Wiigová, M. Rudolphová, R. Byrnová, Ch. O'Dowd, M. McCarthyová
Rok výroby 2011
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Percy Jackson: Zlodej blesku

Dobrodružný film USA/Kan. (2010). Tínedžer Percy Jackson je napoly človek a napoly boh. Jeho otec je Poseidon a matkou obyčajná pozemšťanka. Teraz sa ukáže, či je aj hrdina.
film JOJ Plus 20:25

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

film Nova Cinema 20:00

Na úteku

film Dajto 20:15

Troja

Akční dobrodružný film USA/VB/Malty (2004). Trojský princ Paris unesl ženu spartského krále, krásnou Helenu. Králův hněv vyústil v desetiletou krutou válku, v níž se střetli největší antičtí hrdinové…
film Nova Cinema 23.2. o 20:00

Komici

film JOJ Plus 23.2. o 22:55

X-Men: Apokalypsa

film Prima Cool 23.2. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.