X-Men: Prvá trieda

film
Triler USA (2011). V roku 1962 počas kubánskej krízy vláda Spojených štátov amerických využila skupinu Mutantov s nadľudskými schopnosťami, aby s ich pomocou zastavila zločinného diktátora, ktorý chcel rozpútať tretiu svetovú vojnu. Ale prečo sa zo spriatelených mutantov stali nezmieriteľní protivníci? Čo predchádzalo chvíli, keď sa z Charlesa Xaviera stal Profesor X a z Erika Lensherra nenávistný Magneto a začala sa vojna medzi X-menmi a Bratstvom? Piaty diel úspešnej filmovej série o mutantoch s nadľudskýmni schopnosťami sa znova vracia do minulosti, aby objasnil ďalšie, doteraz neznáme osudy hlavných postáv. Dozvieme sa, ako sa zoznámili mladý Charles Xavier, budúci Profesor X a Eric Lensherr, neskorší Magneto a vodca Bratstva a prečo sa z najlepších kamarátov stali nepriatelia na život a na smrť. Židovský chlapec Erik Lensherr je mutant, ktorého schopnosti sa prejavujú, keď sa nahnevá. Šialený nemecký vedec Sebastian Shaw sa z neho pokúša vytvoriť monštrum na zabíjanie. Erik však nie je jediný chlapec so zvláštnymi schopnosťami. Malý Charles dokáže spomaliť čas a čítať myšlienky, malá Raven zasa dokáže meniť podobu. O niekoľko rokov neskôr sa Erik, Charles a Raven stretnú a stanú sa kamarátmi. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď sa Shaw pokúsi rozpútať tretiu svetovú vojnu. V čase studenej vojny, počas kubánskej krízy v roku 1962, spoja svoje sily mladý profesor genetiky a odborník na genetické mutácie, telepat Charles Xavier a Eric Lensherr, ovládajúci silou vôle magnetické pole a usilujúci sa pomstiť smrť svojej matky, ktorú zastrelili v koncentračnom tábore. Spolu s ďalšími objavenými mutantmi sa im podarí zažehnať hroziaci vojnový konflikt, ale Xavierov zmierlivý postoj k ľuďom a Erikova nedôvera k nim, ktorá prerastie až do nenávistného pohŕdania ľudstvom, spôsobí ich roztržku a rozpúta nezvratný životný konflikt. Vojna medzi X-Menmi a Bratstvom sa začína!
Réžia M. Vaughn
Hrajú J. McAvoy, M. Fassbender, K. Bacon, R. Byrneová, J. Lawrenceová, N. Hoult, O. Platt, J. Flemyng, J. Jonesová, G. Morshower, R. Wise, B. Fehr
Rok výroby 2011
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 20:00

Everest

film JOJ 22:40

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 4.4. o 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 4.4. o 20:00

Fakjú pán profesor 3

film JOJ 3.4. o 20:35
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.