Percy Jackson: More oblúd

film
Dobrodružný film USA (2013). Ďalšie dobrodružstvá tínedžerov - polobohov, ktorí sú potomkami pozemšťanov a gréckych bohov z Olympu. Percy, syn Poseidona a pozemšťanky, musí zachrániť seba aj priateľov pred netvormi, ktorí chcú zničiť ich útočisko na Zemi a zvrhnúť bohov z Olympu. Ochrániť ich môže jedine Zlaté rúno, o ktoré musia bojovať s Kyklopmi a inými mytologickými bytosťami v Mori oblúd, teda v Bermudskom trojuholníku. Ak by neuspeli, nastane koniec života polobohov na Zemi a rozpadne sa aj Olymp. Keď tínedžer Percy zistí, že jeho brat je netvor, dôjde mu, že byť synom Poseidona nemusí byť len požehnanie, ale aj prekliatie. Nemá však veľa času o tom premýšľať, jeho útočisku na Zemi - Táboru polobohov - hrozí skaza, majú ho zničiť netvory. Niekto sa totiž snaží prebudiť Kronosa, jedného z pôvodných Titanov a otca najvyšších olympských bohov, ktorý jediný dokáže poraziť bohov aj polobohov a urobiť ich smrteľnými. A ktorý má s nimi ešte aj nevybavené účty... Aby zachránili svoj domov, Percy s priateľmi sa vydávajú hľadať bájne Zlaté rúno. Cesta ich zavedie z Washingtonu na floridské pobrežie, odkiaľ vyplávajú smerom k Moru oblúd, ktoré ľudia poznajú ako Bermudský trojuholník. Počas divokého dobrodružstva musia čeliť obrovskému býkovi chrliacemu oheň, gigantickým Kyklopom a ďalším mytologickým bytostiam. V stávke je príliš veľa. Ak neuspejú, zanikne nielen ich útočisko na Zemi - Tábor polobohov, ale rozpadne sa aj celý Olymp.
Réžia T. Freudenthal
Hrajú L. Lerman, A. Daddariová, B. T. Jackson, N. Fillion, A. Head, S. Tucci, J. Abel, D. Smith, L. Rambinová, P. Kwiatkowská, S. Bean, R. Perlman
Rok výroby 2013
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 20:00

Everest

film JOJ 22:40

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 4.4. o 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 4.4. o 20:00

Fakjú pán profesor 3

film JOJ 3.4. o 20:35
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.