Pes menom Hubert

film
Komédia Kan./VB (1999). Podarí sa Cecilovi okradnúť psieho vojvodu Huberta? Hubert, štvornohý miláčik starého vojvodu, zdedí jeho šľachtický titul aj všetok majetok. A to sa nepáči chamtivému synovcovi Cecilovi, ktorý spriada ľstivé plány, ako psieho vojvodu Huberta oklamať a ukradnúť mu dedičstvo. Milý, ale trocha čudácky vojvoda z Dingwallu sa všemožne stará o vidieckych obyvateľov svojho panstva a veľmi štedro ich podporuje. Tvrdí, že vznešenejšie je dávať než brať, a tak pre blaho dedinčanov neváha predávať svoj vlastný majetok, umelecké zbierky a nábytok. To sa však nepáči jeho chamtivému synovcovi Cecilovi Cavendishovi, ktorý s hrôzou sleduje, ako prichádza o dedičstvo. Keď sa Cecil pokúsi zasiahnuť do záchrany majetku viac než sa patrí, vojvoda na smrteľnej posteli zmení závet. A celý svoj majetok, ako i šľachtický titul, odkáže svojmu milovanému psovi Hubertovi. Za jeho opatrovníčku ustanoví dcéru svojho komorníka Clivea Chivasa, sympatickú Charlottu, a poverí ju, aby aj s otcovou pomocou ochraňovala nového štvornohého vojvodu pred ľstivými útokmi Cecila a jeho rovnako chamtivej priateľky. Okrem marenia Cecilových plánov, ako sa zmocniť sídla, majetku aj titulu, čakajú na Charlotte s Hubertom aj ďalšie problémy, ktoré im prinesie láska. Zatiaľ čo slúžka Charlotte sa zamiluje do očarujúceho Floriana, ktorý je v skutočnosti šľachticom, ale skrýva sa pod maskou obyčajného vidieckeho mladíka, psí vojvoda Hubert musí vyriešiť ľúbostný trojuholník, do ktorého sa zaplietol s pudlíčkou Koketkou a jazvečíčkou Daisy. Keďže aj v skúške o získanie šľachtického titulu roztomilý psík Hubert obstál, lotrovský Cecil zosnuje ďalší plán, aby ukoristil aspoň strýkove klenoty. Zariadi, aby sa stratila Hubertova láska Daisy. Čo takto oženiť Huberta s Cecilovou fenkou Koketkou? Hubert je už plnoletý, má 21 psích rokov a na súhlas už nepotrebuje poručníčku...
Réžia P. Spink
Hrajú J. Neville, J. Doohan, C. Draperová, O. Muirhead, J. Maxwell, S. Ulianová, J. Geesonová, J. Johnstonová, P. Whitehead, L. Study, F. C. Turner, C. Lane, C. Sadowska
Rok výroby 1999
Krajina Kanada, Spojené kráľovstvo

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 20:00

Everest

film JOJ 22:40

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 4.4. o 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 4.4. o 20:00

Fakjú pán profesor 3

film JOJ 3.4. o 20:35
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.