Kým kohút nezaspieva

film
-ST- Slovenská filmová dráma na námet I.Bukoveana z obdobia tesne po potlaeení SNP. Za zastrelenie nemeckého vojaka zatvorili do pivnice jedného meštiackeho domu 10 rukojemníkov, z ktorých mal jeden zmyť vinu neznámeho páchate¾a. Strach zo smrti odha¾uje ich skutoené tváre. Situácia sa napokon tak vyhrotí, že holie Uhrík zavraždí jedného cudzinca uväzneného spolu s nimi. Chce potom nahovoriť ostatných, aby vinu zvalili na matveho. Celá skupina sa však postaví proti nemu a tak nakoniec sám odchádza hore - medzi Nemcov - a berie vinu za zabitie nemeckého vojaka na seba.
Réžia J. Pálka
Hrajú J. Kroner, F. Dibarbora, B. Turzonovová, E. Zvaríková, J. Adamovič
Rok výroby 1972
Krajina Slovensko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Souboj Titánů

Fantasy film USA/VB (1981). Křehká Andromeda má být obětována, ale zamilovaný Perseus dokáže porazit neporazitelné, dokonce Krakena a Medúzu...
film Nova Cinema 20:00

Chart Show

zábava Markíza 20:30

Papierové mestá

film JOJ Plus 23:00

Kráľovstvo nebeské

Historický film USA (2005). Mystický príbeh francúzskeho rytiera, ktorý v roku 1187, medzi druhou a treťou križiackou výpravou, zasiahol do vojny kresťanov a moslimov o Jeruzalem a Svätú zem.
film JOJ Plus 4.4. o 20:40

Vykoupení z věznice Shawshank

film Nova Cinema 4.4. o 20:00

Fakjú pán profesor 3

film JOJ 3.4. o 20:35
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.