Bol to takmer bežný druh

dokument
V časozbernom dokumente uvidíme unikátne zábery vzácnych sokolov červenonohých, natočených vysokorýchlostnou kamerou tak, aby si ľudské oko mohlo pomaly a v detailoch vychutnať ich obdivuhodné letecké schopnosti, vďaka ktorým dokážu uloviť aj letiaci hmyz. Tieto nádherné sokoly vplyvom necitlivej ľudskej činnosti postupne mizli z nášho územia, až kým v roku 2012 na Slovensku nezahniezdil ani jediný pár. Dokument otvorene a adresne odhaľuje hlavné príčiny tohto nepriaznivého stavu, kvôli ktorým sa z našej krajiny súbežne strácajú aj ďalšie vzácne živočíšne druhy, ako sú dropy, krakle, jarabice, prepelice a množstvo ďalších drobných spevavcov. Zároveň zachytáva enormné úsilie našich ochranárov o zastavenie tohto negatívneho trendu a opätovné prinavrátenie sokolov do našej krajiny.
Rok výroby 2018
Krajina Slovensko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Unavení slnkom 3: Citadela

Vojnová dráma Rus./Fr./N (2011).
film ČT 2 23:35

Captain America: Zimný vojak

film Nova 21:25

Deti moje

film JOJ Plus 22:40

Statočné srdce

Historický film USA (1995). Mel Gibson ako William Wallace, legendárny hrdina škótskej histórie z 13. storočia, nechcel bojovať ani zabíjať, chcel žiť, milovať a obrábať pôdu. Tragický osud ho však…
film JOJ Plus 6.6. o 21:40

Doktor Živago

film ČT 2 6.6. o 20:00

Havana

film Nova Cinema 2.6. o 22:25
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.