Popoluška

film
Mamička (HAYLEY ATWELLOVÁ) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (BEN CHAPLIN) znova ožení. Ella (LILY JAMESOVÁ) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (CATE BLANCHETTOVÁ) a jej dvom dcéram Anastázii (HOLLIDAY GRAINGEROVÁ) a Drizelle (SOPHIE McSHERAOVÁ). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (RICHARD MADDEN). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (HELENA BONHAM-CARTEROVÁ), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život.
Réžia K. Branagh
Hrajú L. Jamesová, R. Madden, C. Blanchettová, H. B. Carterová, N. Anozie, S. Skarsgard, S. McSheraová, H. Graingerová, D. Jacobi, B. Chaplin, H. Atwellová, R. Brydon, A. Macqueenová, E. Webbová, J. Perezová, A. Fitch
Rok výroby 2015
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Skutočný príbeh Jimiho Hendrixa

Životopisný film Írs./VB/USA (2013).
film Doma 22:05

Matrix Reloaded

film Nova Cinema 20:00

Navždy mladá

film Doma 20:00

Návrat temného rytiera

Triler USA/VB (2012).
film Markíza 22.5. o 22:40

Avengers: Endgame

film HBO 3 22.5. o 23:20

Bitva v Ardenách

film Nova Cinema 19.5. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.