Nečakaný útok

film
Krimitriler Kan./USA (2013). Rodinu vdovy Ellen prepadnú teroristi, ktorí chcú z okna jej domu spáchať atentát na prezidenta Spojených štátov. Patriotizmus má viacero podôb. Štyria tajní agenti sú v skutočnosti teroristi, ktorí chystajú atentát na prezidenta. Ellen žije so svojím synom a otcom v domčeku na kopci a trúchli za svojím zosnulým manželom. Z myšlienok ju vytrhne správa o chystanej návšteve amerického prezidenta v ich mestečku. K Ellen prichádzajú štyria agenti tajnej služby, aby z bezpečnostných dôvodov prezreli jej dom a okolie. V skutočnosti sú to teroristi, ktorí chcú z okna jej domu spáchať atentát na prezidenta a všetkých obyvateľov vezmú ako rukojemníkov. Dom je izolovaný, situácia beznádejná a pomôcť by mohol len miestny policajt Tod, ale ten má problémy s alkoholom aj disciplínou. Štyria teroristi maskovaní ako agenti tajnej služby prepadnú a obsadia dom vdovy Ellen, ktorá stratila manžela vo vojne. Jej dom sa nachádza vo výhodnej pozícii pre snajpera, ktorý sa pokúsi zavraždiť prezidenta Spojených štátov počas jeho návštevy v malom meste Suddenly. Skupine vedenej teroristom Baronom sa podarí oklamať takmer všetky policajné zložky, až na policajta Toda Shawa, bývalého vojnového hrdinu, ktorý má však v súčasnosti problémy s alkoholom. Tod slúžil v armáde s Elleniným zosnulým manželom a v priebehu rokov sa do vdovy zamiloval. Keď ju navštívi, okamžite začne podozrievať Barona z nekalých úmyslov. Todovi sa podarí jedného z Baronových komplicov zabiť, ale chytia ho a zatvoria do väzenia. Ellen pochopí, že už nemôže čakať na pomoc zvonka. Ostala sama a musí zmobilizovať všetky svoje sily v boji s Baronovou skupinou. Podarí sa jej vymyslieť spôsob, ako zachrániť svoju rodinu a zabrániť teroristom zavraždiť hlavu štátu?
Réžia U. Boll
Hrajú R. Liotta, E. Karpluková, D. Purcell, M. Paré, T. Leitso, C. Coker, D. MacKay, S. Bacic, G. Chalk, B. Fletcher, Ch. Shields
Rok výroby 2013
Krajina Kanada, Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Návrat temného rytiera

Triler USA/VB (2012).
film Dajto 20:15

Darkyňa smrti

film JOJ Plus 20:25

Lúpež po taliansky

film Markíza 20:30

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický film USA (1998).
film Markíza 30.5. o 22:45

Návrat temného rytiera

film Dajto 25.5. o 20:15

Transformers

film Prima Cool 31.5. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.