Lúpež po taliansky

film
Dlhá anotácia: Ich geniálny plán bol premyslený do najmenších detailov a prevedený úplne bezchybne. Každý z nich bol kedysi špičkovým profesionálom vo svojom obore a Charlie (Mark Wahlberg) by za svoj tím dal aj ruku do ohňa. Podaril sa im útek napriek tomu, že išlo o jeden z najstráženejších palácov v Benátkach. Ale jeden z nich zradil. Za Steveov (Edward Norton) podraz zaplatil životom John (Donald Sutherland), veterán, ktorý sebe i dcére sľúbil, že po akcii zavesí remeslo na klinec. Stella (Charlize Theronová) zdedila talent po otcovi. Ona však stojí na strane zákona. Pre Charlieho nie je ľahké získať si ju na svoju stranu a presvedčiť, že cieľom nie sú iba zlaté tehly, ale predovšetkým pomsta kamaráta, jej otca. Je potrebné zvážiť každý krok, pretože i Steve je profesionál na slovo vzatý a naviac závratne bohatý, takže čo nevie či nedokáže, si môže kúpiť alebo podplatiť... Manželská scenáristická dvojica Donna a Wayne Powersovci si z pôvodnej anglickej verzie vypožičala iba niekoľko dejových motívov, aby napísala celkom originálny príbeh, ktorý bude divák iste sledovať s mimoriadnym zaujatím. Obe krádeže sú premyslené a prevedené tak, že fungujú ako švajčiarske hodinky. Napriek tomu sú vo svojej podstate zložitým a prekvapivo komplikovaným strojom. Naviac ich režisér F. Gary Gray zveril do rúk skvelých hercov a situoval do malebných Benátok.
Réžia F. G. Gray
Hrajú M. Wahlberg, Ch. Theronová, D. Sutherland, E. Norton, J. Statham
Rok výroby 2003
Krajina Spojené štáty, Francúzsko, Spojené kráľovstvo

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Smrtonosná zbraň 4

Akčný film USA (1998).
film Markíza 22:20

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka

film Dajto 22:05

Fantastická čtyřka

film Prima Cool 20:00

Pán prstenů: Návrat krále

Fantasy film N. Zél./USA (2003). Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Frodo a Sam vedeni…
film Nova Cinema 4.7. o 20:00

Gladiátor

film Nova 3.7. o 21:30

Bad Boys 2

film Markíza 4.7. o 22:40
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.