1890 (1/13)

seriál
Démon z Tiesňavy. Detektívny seriál SR (2016). Mladý úspešný detektív Jánoš Marton, preslávený najmodernejšími vyšetrovacími metódami, prichádza z Pešti na zámok Betliar, aby vyriešiť tajomný prípad brutálnej vraždy. Na Gemeri ho víta rázny strážmajster Vilém Černý, hlava miestnej žandárskej stanice, ktorému prítomnosť príliš sebavedomého a excentrického vyšetrovateľa v jeho rajóne vôbec nie je po chuti. Nevyhovuje ani obyvateľom zámku, mocnej šľachtickej rodine Wisniewskych, ktorá má svoje tajomstvá, ani dedinčanom, ktorí nedôverujú technickým novinkám a namiesto výdobytkov modernej vedy uprednostňujú mágiu a povery. Prípad vraždy slúžky Eržiky však nie je tak jednoduchý, ako by si vyšetrovatelia želali. Ba dokonca nejde o jediné čudné úmrtie mladej ženy v tejto oblasti. Marton s Černým teda stoja pred neľahkou výzvou - musia prekonať vzájomnú antipatiu a spoločne pátrať po zvrátenom páchateľovi, ktorým je, podľa povedačiek dedinčanov, nadprirodzený Démon. A podľa Martonovej teórie - prvý sériový vrah v dejinách Uhorska! Vyšetrovateľom asistujú dvaja Černého podriadení – miestni žandári Nahálka a Ondrík, ktorí vďaka svojej lenivosti, či naopak prílišnej horlivosti a predovšetkým nedostatočnej inteligencii pokazia, čo môžu. Ale občas sa aj na nich usmeje šťastie. Zlo na Betliari však nespí, mŕtvol pribúda a Marton musí urobiť všetko, aby zabránil ďalším beštiálnym vraždám. Situáciu pri vyšetrovaní mu však komplikujú sympatie ku krásnej grófskej dcére Júlii, odmeranosť jej upätej matky grófky i nevyspytateľné ťahy jej otca, extravagantného grófa Wisniewskeho. Podarí sa Martonovi odhaliť Démona, skôr než si príde aj poňho?
Réžia P. Begányi
Hrajú J. Koleník, S. Majer, M. Ondrík, M. Nahálka, L. Kosz, A. Vargová, D. Matušová, F. Kaňkovský, V. Kerekes, D. Fisher
Rok výroby 2016
Krajina Slovensko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Barbar Conan

Akční film USA (1982). Neohrožený bojovník Conan zasvětil svůj život pomstě. Hledá a hodlá zničit mocného muže, který mu zabil matku i otce a pobil jeho lid.
film Prima Cool 21:55

Danielle Steelová: Střípky vzpomínek

film Prima Love 20:00

Muži v černém: Globální hrozba

film HBO 3 22:30

Barbar Conan

Akční film USA (1982). Neohrožený bojovník Conan zasvětil svůj život pomstě. Hledá a hodlá zničit mocného muže, který mu zabil matku i otce a pobil jeho lid.
film Prima Cool 16.7. o 21:55

Labyrint: Zkoušky ohněm

film Prima Cool 19.7. o 20:00

Zabijaci

film JOJ 18.7. o 22:35
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.