Vesmírni kovboji

film
Pred štyridsiatimi rokmi sa mali štyria špičkoví testovací piloti Frank Corvin (Clint Eastwood), Hawk Hawkins (Tommy Lee Jones), Jerry O'Neill (Donald Sutherland) a Tank Sullivan (James Garner) stať prvou posádkou, ktorá mala zblízka uvidieť matku Zem z chladného vesmíru. Zhodou okolností a vďaka neprajnosti podlého nadriadeného Boba Gersona (James Cromwell) ich však predbehla opica a oni takmer upadli do zabudnutia. Azda osud, možno náhoda, no najmä Frank to však chceli inak. Niečo sa totiž za tie roky zmenilo... Dnes na orbite krúži starý ruský komunikačný satelit, ktorý sa pokazil a hrozí nekontrolovateľným pádom do zemskej atmosféry na obývané územie. Je viac než jasné, že satelit mal pôvodne i iné, prísne tajné, poslanie. Súčasťou navádzacieho systému tejto družice je starý americký systém, ktorý kedysi navrhol práve Frank - a pretože ide o starú technológiu, môže katastrofe zabrániť len tím pamätníkov. Štvoricu bývalých kozmonautov požiadajú, aby za menej než tridsať dní absolvovali prípravu a náročné fyzické testy a mohli byť vystrelení na obežnú dráhu, kde by sa pokúsili opraviť satelit a zabrániť najhoršiemu. Niektoré vplyvné kruhy však majú záujem celú misiu zhatiť... Úžasné a fascinujúce dobrodružstvo na obežnej dráhe okolo Zeme sa práve začína!
Réžia C. Eastwood
Hrajú C. Eastwood, T. L. Jones, D. Sutherland, J. Garner, J. Cromwell
Rok výroby 2000
Krajina Spojené štáty, Austrália

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Bezpečný prístav

Triler USA (2013). Zvolí si život na úteku alebo nájde bezpečný prístav pre svoju novú rodinu? Lásku spoznáte, až keď ju nájdete.
film JOJ Plus 20:25

Bankový kuriér

film Dajto 20:15

Osamělý mstitel

film Nova Cinema 23:55

Rýchlo a zbesilo 7

Krimitriler USA (2015). Drsný zloduch, ktorého naši hrdinovia spravodlivo potrestali, má ešte drsnejšieho brata, a ten sa chce pomstiť. Zabijak Deckard Shaw prichádza zmasakrovať rodinu Dominica…
film JOJ 2.10. o 20:35

Jurský svet: Zánik ríše

film JOJ 4.10. o 20:35

Star Wars: Epizoda I: Skrytá hrozba

film Nova Cinema 3.10. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.