Straight Outta Compton

film
Hudobný film USA (2015). N.W.A. - najnebezpečnejšia hudobná skupina na svete. Nekompromisný životopisný film plný skvelej muziky a ostrých textov. Hudobná skupina N.W.A. vzišla zo špinavých ulíc Comptonu v Los Angeles v polovici 80. rokov minulého storočia a zrevolucionizovala hiphopovú kultúru svojou hudbou a životnými príbehmi zo samého dna spoločnosti. Ulice kalifornského Comptonu boli jedným z najnebezpečnejších miest v Amerike, kde život riadili drogové gangy a pravidelné policajné razie. Práve tu sa narodila pätica chlapcov, ktorí dokázali utiecť a ovplyvniť hudobný svet. Svoju frustráciu, nenávisť a hnev sa rozhodli vyjadriť spevom. Vytvorili žáner nazývaný ,,gangsta rap“ a skupinu N.W.A., ktorá patrí k najkontroverznejším hudobným zostavám histórie. Ten, kto sa v osemdesiatych rokoch minulého storočia potuloval po Comptone a mal čiernu farbu pleti, bol policajtom automaticky podozrivý. Začínajúceho rappera, ktorý sa prezýval Eazy-E, to neskutočne hnevalo, hoci ani on nebol baránkom a privyrábal si predajom drog, vďaka čomu mal zdroje na rozbehnutie hudobnej kariéry. Čoskoro sa k nemu pridal kamarát DJ Dr. Dre a ďalší muzikanti, DJ Yella a Mc Ren. Kapelu zásadne ovplyvnil piaty člen Ice Cube, ktorý vytváral texty plné brutálnej lyriky a neobvyklých rýmov. Spievali o všetkom, čo ich štvalo. O systéme, ktorý ich zašľapáva, o policajtoch, ktorí ich zmlátili. Hnev a frustrácia z nich stvorili hudobné kométy, ktoré začali ovplyvňovať čoraz viac poslucháčov. Splnený sen však ničila zvýšená pozornosť a zásahy štátnych orgánov. Nuž, ak spievate pesničku s názvom Fuck the Police, vôbec sa nemôžete čudovať reakcii úradov.
Réžia F. G. Gray
Hrajú J. Mitchell, C. Hawkins, O. Jackson Jr., A. Hodge, N. Brown Jr., P. Giamatti, L. Stanfield, M. Yates Jr., R. M. Taylor, C. Pattersonová
Rok výroby 2015
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Bezpečný prístav

Triler USA (2013). Zvolí si život na úteku alebo nájde bezpečný prístav pre svoju novú rodinu? Lásku spoznáte, až keď ju nájdete.
film JOJ Plus 20:25

Bankový kuriér

film Dajto 20:15

Osamělý mstitel

film Nova Cinema 23:55

Rýchlo a zbesilo 7

Krimitriler USA (2015). Drsný zloduch, ktorého naši hrdinovia spravodlivo potrestali, má ešte drsnejšieho brata, a ten sa chce pomstiť. Zabijak Deckard Shaw prichádza zmasakrovať rodinu Dominica…
film JOJ 2.10. o 20:35

Jurský svet: Zánik ríše

film JOJ 4.10. o 20:35

Star Wars: Epizoda I: Skrytá hrozba

film Nova Cinema 3.10. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.