Jurský svet: Zánik ríše

film
Sci-fi USA (2018). Život si nájde cestu. Od chvíle, kedy dinosaury ušli na slobodu, zničili zábavný park a luxusný rezort Jurský svet, ubehli štyri roky. Z ostrova Isla Nubar už ľudia odišli a zanechali dinosaury svojmu osudu. Keď však na ostrove začne ožívať sopka, Owen a Claire spustia záchrannú akciu s cieľom previesť ohrozené dinosaury z vulkanickej oblasti do bezpečia. Claire sa rozhodla dinosaury zachrániť z presvedčenia, že tieto živočíchy by nemali vymrieť aj druhýkrát v histórii. Owen chce predovšetkým nájsť inteligentného jaštera Bluea, ktorého sám vychoval. Po príchode na veľmi nestabilný ostrov, kde prší láva, Owen a Claire odhalia sprisahanie, ktoré môže planétu Zem vrátiť do prehistorických čias. Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Stalo sa to na exotickom ostrove Isla Nublar, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, ale len do chvíle, keď sa exponátom podarilo utiecť na slobodu. Poslední ľudia opustili ostrov a nechali ho napospas prehistorickým tvorom. Tentoraz sa musia vrátiť späť, pretože na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom už po druhýkrát v dejinách hrozí vyhynutie. Z ustráchanej manažérky parku Claire sa stala aktivistka, ktorá chce dinosaury za každú cenu zachrániť. Owena na ostrov ženie túžba nájsť a zachrániť inteligentného jaštera Bluea, ktorého dokázal vychovať a čiastočne aj vycvičiť, a ktorý sa po zániku parku bez stopy stratil. Na Isla Nublar však ľuďom nehrozí len smrť v čeľustiach hrozivých zvierat, ušliapanie alebo spálenie tečúcou lávou. Hneď po príchode sa stanú očitými svedkami a nedobrovoľnými aktérmi falošnej hry, ktorá v konečnom dôsledku môže zmeniť život na celej planéte a vrátiť ho späť o niekoľko miliónov rokov.
Réžia J. A. Bayona
Hrajú Ch. Pratt, B. D. Howardová, R. Spall, J. Goldblum, J. Cromwell, T. Levine, T. Jones, J. Smith, D. Pinedaová, G. Chaplinová
Rok výroby 2018
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Myšlenky zločince IV (22)

Krimiseriál USA (2009). Nevidomý chlapec se stal svědkem smrti své matky. Byla i ona jednou z obětí vraha, který má za deset let na svědomí celou sérii vražd?
seriál Nova Action 23:40

Príbeh môjho syna

film JOJ Plus 22:30

Rocky: Nová krev

film Prima Cool 20:15

Myšlenky zločince IV (20)

Krimiseriál USA (2009). V hotelu dochází k vraždám mladých mužů, kteří však nemají nic společného. Navíc byli znásilněni.
seriál Nova Action 22.10. o 23:35

Myšlenky zločince IV (22)

seriál Nova Action 23.10. o 23:40

Myšlenky zločince IV (14)

seriál Nova Action 19.10. o 23:40
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.