Nezlomný

film
Životopisný film USA (2014). Prežitie. Odhodlanie. Vykúpenie. Neuveriteľný skutočný príbeh. Neuveriteľný životný príbeh Louisa Zamperiniho, slávneho amerického olympionika, vojnového letca, stroskotanca a vojnového zajatca. Louis bol ako malé dieťa poriadny nezbedník. Mal však šťastie, že pred následkami svojich činov dokázal vždy rýchlo utiecť. Všimol si to aj jeho brat Pete, ktorému napadlo, že by Louis mohol využiť svoj bežecký talent na pretekanie. Dotiahol to až do amerického olympijského tímu na hry v Berlíne v roku 1936, kde okrem iných ohromil aj Hitlera. O niekoľko rokov neskôr ohromoval jeho spojencov ako člen posádky amerického bombardéra operujúceho v južnom Pacifiku. Keď počas jednej záchrannej operácie jeho stroj spadol do oceánu, bol Louis jedným z troch členov posádky, ktorí haváriu prežili. Viac ako mesiac strávil v záchrannom člne, kým ho zachránila okolo plávajúca loď. Bohužiaľ táto loď bola japonská. Ocitol sa tak v zajateckom tábore, ktorý pripomínal peklo na zemi. Už tak ťažké podmienky sa ešte viac zhoršili, keď sa ukázalo, že Louis je slávny športovec. Jeho dozorcovia sa ho snažili zničiť. Chceli ho zlomiť, lenže on bol jednoducho nezlomný.
Réžia A. Jolieová
Hrajú J. O’Connell, D. Gleeson, G. Hedlund, J. Courtney, A. Russell, F. Wittrock, L. Treadaway, M. Ischialeová, S. Lofranco
Rok výroby 2014
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Da Vinciho kód

Triler USA (2006).
film Dajto 20:15

Kingsman: Tajná služba

film JOJ Plus 20:25

Výkupné

film Nova Cinema 20:00

Osem hrozných

Western USA (2015).
film Prima 28.11. o 22:40

Avatar

film Prima Cool 29.11. o 20:15

Exodus: Bohovia a králi

film JOJ Plus 27.11. o 20:25
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.