Kick-Ass 2

film
Komédia USA (2013). Vlastný osud neporazíš. Ak chceš byť superhrdinom, samotný kostým nestačí. Na vlastnej koži to bolestivo pocítil aj mladý hrdina Dave alias Kick-Ass. Keby sa včas nezoznámil s Mindy, teda Hit Girl, pravdepodobne by sa dnešných dní nedožil. Roztomilé dievčatko so schopnosťami toho najlepšieho nájomného zabijaka práve nastupuje na strednú školu a náhle prežíva prvú vážnejšiu krízu identity. Musí si vybrať, či pôjde s davom a zostane obyčajnou Mindy, alebo vyrazí s Daveom čistiť ulice od gaunerov a riskovať poriadny malér. Jej dilemu však rozsekne zákerný Chris alias Red Mist, ktorý jej ani Daveovi doteraz neodpustil, že pripravili o život jeho otca, kráľa podsvetia. Chris sa stane gangstrom s prezývkou The Motherfucker a najme si partiu výnimočných zabijakov, aby sa deckám pomstil. Hit Girl aj Kick-Ass tak musia znova vkĺznuť do svojich superhrdinských uniforiem a začať sa poriadne oháňať. Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad. No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass a Hit Girl si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla. Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Chris alias Red Mist, ktorý si však medzičasom vymyslel novú a priliehavejšiu prezývku – The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa horšie.
Réžia J. Wadlow
Hrajú A. Taylor-Johnson, Ch. G. Moretzová, Ch. Mintz-Plasse, J. Carrey, M. Chestnut, C. Duke, J. Leguizamo, A. Anzelová, S. Mackintosh
Rok výroby 2013
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

To Kapitola 2

Horor USA/Kan. (2019).
film HBO 21:45

Krajina zatratených

film JOJ Plus 23:00

Život po životě

film Nova Cinema 20:00

Osem hrozných

Western USA (2015).
film Prima 28.11. o 22:40

Avatar

film Prima Cool 29.11. o 20:15

Exodus: Bohovia a králi

film JOJ Plus 27.11. o 20:25
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.