Letecké katastrofy XIV (8/11)

dokument
Nehoda alebo atentát. Dokumentárny seriál Kan. (2015). Keď 4. novembra 2008 mexický vládny špeciál Learjet 45 s ministrom vnútra na palube havaruje v srdci hlavného mesta Mexico City, vyšetrovací tím sa ocitne v časovej tiesni. Mexický prezident žiada od odborníkov, aby čo najrýchlejšie vypátrali príčinu katastrofy. Bola to nehoda, technické zlyhanie, amatérska chyba pilotov alebo atentát? Bola to bomba nastražená drogovým kartelom? 4. novembra 2008 o 18:04 miestneho času štartuje Learjet 45 z letiska San Luis Potosi smerom na Mexico City. Na palube vládneho špeciálu sa nachádza deväť ľudí, medzi nimi aj minister vnútra. Spočiatku prebieha všetko podľa plánu, ale počas pristávacieho manévru sa stroj stratí z radarového dosahu a zrúti sa uprostred zaľudnenej finančnej štvrte miliónovej metropole. Všetci pasažieri a sedem osôb na zemi zomrú. Bola to nehoda alebo vražda? Mala v tom prsty drogová mafia? Cyklus hraných dokumentárnych rekonštrukcií nám priblíži priebeh známych leteckých katastrof prostredníctvom obrazových a zvukových archívnych materiálov, výpovedí svedkov, pozostalých, leteckých odborníkov a vyšetrovateľov. Letecká doprava je najbezpečnejší spôsob prepravy osôb a vecí po celej našej planéte. Každú minútu sú vo vzduchu tisícky strojov letiacich všetkými možnými smermi. Väčšina z nich sa do svojho cieľa dostane bez vážnejších problémov. Sú ale chvíle, kedy sa posádka aj cestujúci dostanú do situácie, ktorá sa môže skončiť tragicky.
Réžia M. Sinyi
Hrajú S. Bogaert, J. Gruen, D. Bryshun, C. Cooper, M. Caven
Rok výroby 2015
Krajina Kanada

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Harry Potter a Ohnivá čaša

Fantazijný film VB/USA (2005).
film Nova 20:20

8 MM

film Dajto 22:15

Farma

zábava Markíza 20:30

Veľká hra

Krimifilm Kan./USA (2017). Hazardná hra je lukratívny biznis. Skúste si zahrať aj vy. Skutočný príbeh Molly Bloomovej, profesionálnej lyžiarky, ktorá sa po zranení stala prevádzkarkou tajných herní…
film JOJ Plus 5.12. o 20:25

Kingsman: Zlatý kruh

film JOJ Plus 1.12. o 20:25

Harry Potter a Ohnivá čaša

film Nova 4.12. o 20:20
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.