Smrtonosná pasca 4.0

film
Väčší časový odstup nebýva pre jednotlivé diely filmových sérií najšťastnejší, česť výnimkám. A k nim patrí práve Smrtonosná pasca. Prvý diel, kde detektív McClane zasahoval proti teroristom v losangelesom mrakodrape, vznikol roku 1988 (vznikol na motívy románu Rodericka Thorpa Nothing Lasts Forever). O dva roky neskôr prišla Smrtonosná pasca 2, kde McClane riešil teroristický útok na zasneženom washingtonskom letisku a roku 1995 prišla tretia Smrtonosná pasca, ktorá sa odohrávala v New Yorku a – ako inak – detektív McClane opäť bojoval s teroristami. A keďže po dvanástich rokoch od tretieho dielu teroristi väčšmi ako inokedy ohrozujú Ameriku, bolo jasné „zmŕtvychvstanie“ Johna McClanea. Veľký časový odstup medzi jednotlivými snímkami filmových sérií býva skôr výnimkou a unesú ho len filmy s kultovým štatútom. To je aj prípad Smrtonosnej pasce. * V prvej snímke Smrtonosná pasca (1988, r. John McTiernan) newyorský policajt John McClane zasahoval proti teroristom, väzniacim rukojemníkov v losangeleskom mrakodrape. * O dva roky neskôr vznikla Smrtonosná pasca 2 (1990, r. Renny Harlin), ktorá sa odohrávala na washingtonskom medzinárodnom letisku, obsadenom teroristami. * O päť rokov neskôr vznikla Smrtnosná pasca 3 (1995, r. John McTiernan) situovaná do newyorských ulíc, kde teroristi bombovými útokmi odpútavajú pozornosť od lúpeže zlata zo sejfov FED-u. * Po dvanástich rokoch nahrala nápadu vrátiť McClanea do hry skutočnosť, že jeho stáli protivníci, teda teroristi, ohrozujú Ameriku oveľa viac, než na začiatku série. Smrtonosná pasca 4.0 (2007, r. Len Wiseman), štvrtá snímka mimoriadne úspešnej a kultovej filmovej série s Bruceom Willisom ako nekompromisným protivníkom teroristov každého druhu a národnosti, sľubuje klasickú akčnú zábavu. V záplave najmodernejších trikových filmov ponúka nielen hrdinu zo starej školy, ale aj klasické automobilové naháňačky v súboji so stíhačkou, explózie, extrémneho záporného hrdinu (TIMOTHY OLYPHANT) a súboje postmoderného počítačového sveta so zdravým sedliackym rozumom. Nakrútil ju režisér Len Wiseman, tvorca upírskych hororov Underworld (2003) a Underworld: Evolution (2005). * V roku 2013 vzniká 5. časť legendárnej filmovej série, Smrtonosná pasca: Opäť v akcii (A Good Day to Die Hard, 2013, r. John Moore), v ktorej sa Bruce Willis v skvelej forme vracia so svojou najslávnejšou filmovou postavou. Nezničiteľný policajný detektív John McClane tentoraz zasahuje v Moskve. A partnerom mu je jeho vlastný syn.
Réžia L. Wiseman
Hrajú B. Willis, T. Olyphant, Maggie Q, J. Long, M. E. Winsteadová, T. Russ, J. Sadowski, Y. Arias, K. Smith
Rok výroby 2007
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Dvojitý zásah

Akční film USA (1991). Dvojčata Chad a Alex jako jediní přežijí vyvraždění jejich celé rodiny. Každý vyrůstá v jiné zemi a prostředí, ale po 25 letech se setkávají, aby pomstili smrt svých rodičů.
film Prima Cool 22:35

Demolition Man

film Prima Cool 20:15

Osudný svah v Aspenu

film Nova Cinema 22:15

Veľká hra

Krimifilm Kan./USA (2017). Hazardná hra je lukratívny biznis. Skúste si zahrať aj vy. Skutočný príbeh Molly Bloomovej, profesionálnej lyžiarky, ktorá sa po zranení stala prevádzkarkou tajných herní…
film JOJ Plus 5.12. o 20:25

Kingsman: Zlatý kruh

film JOJ Plus 1.12. o 20:25

Harry Potter a Ohnivá čaša

film Nova 4.12. o 20:20
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.