Letecké katastrofy XV (1/10)

dokument
Fatálna správa. Dokumentárny seriál Kan. (2015). Beechcraft 1900 je malé vrtuľové lietadlo s kapacitou 19 cestujúcich, ktoré sa používa najmä v regionálnej leteckej doprave a patrí medzi najobľúbenejšie lietadlá svojej veľkosti. 19. novembra 1996 sa na letisku v meste Quincy v Illinois odohrala tragická kolízia na dráhe, kde sa zrazili dva stroje Beechcraft. Jeden sa práve chystal pristáť a druhý vzlietnuť. Pri hľadaní príčin tragédie vyšetrovatelia narazia na osudnú správu, ktorá zaznela vo vysielačkách... Cyklus hraných dokumentárnych rekonštrukcií nám priblíži priebeh známych leteckých katastrof prostredníctvom obrazových a zvukových archívnych materiálov, výpovedí svedkov, pozostalých, leteckých odborníkov a vyšetrovateľov. Letecká doprava je najbezpečnejší spôsob prepravy osôb a vecí po celej našej planéte. Každú minútu sú vo vzduchu tisícky strojov letiacich všetkými možnými smermi. Väčšina z nich sa do svojho cieľa dostane bez vážnejších problémov. Sú ale chvíle, kedy sa posádka aj cestujúci dostanú do situácie, ktorá sa môže skončiť tragicky.
Réžia T. Wolochatiuk
Hrajú S. Bogaert, M. Bois, J. Bolandová, T. Hauff, Ch. Lloyd
Rok výroby 2015
Krajina Kanada

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Harry Potter a Ohnivá čaša

Fantazijný film VB/USA (2005).
film Nova 20:20

8 MM

film Dajto 22:15

Farma

zábava Markíza 20:30

Veľká hra

Krimifilm Kan./USA (2017). Hazardná hra je lukratívny biznis. Skúste si zahrať aj vy. Skutočný príbeh Molly Bloomovej, profesionálnej lyžiarky, ktorá sa po zranení stala prevádzkarkou tajných herní…
film JOJ Plus 5.12. o 20:25

Kingsman: Zlatý kruh

film JOJ Plus 1.12. o 20:25

Harry Potter a Ohnivá čaša

film Nova 4.12. o 20:20
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.