Bláznivá strela 33 a 1/3: Posledný trapas

film
Komédia USA (1994). Hviezdy policajného zboru nemôžu ísť do dôchodku! Nikto nie je nenahraditeľný. Existujú však svetlé výnimky. A jednou z najsvetlejších je Frank Drebin, ozdoba policajného zboru v Los Angeles. Frank Drebin, hviezda losangeleského policajného zboru, odíde do zaslúženého dôchodku, ale pri žehliacej doske doma príliš dlho nevydrží. Bezradní kolegovia ho požiadajú o neoficiálnu pomoc pri pátraní po nebezpečných teroristoch, ktorí plánujú bombový útok. Frank sa musí infiltrovať do väzenia a skôr než komplikovaný prípad úspešne vyrieši, čaká ho nejedna životu nebezpečná situácia a nejeden trapas, ktorý spôsobí svojou nešikovnosťou. Frankova manželka Jane však ťažko znáša, že ju muž zase podvádza so svojou prácou, a tak hrdinovi navyše hrozí aj rodinný rozvrat. Poznáte Franka Drebina? Nie? Tak to ste zaspali dobu. Je to predsa ten najvychýrenejší tajný agent, aký kedy žil a bez ktorého sa losangelská polícia jednoducho nezaobíde. Vyrába síce jeden trapas za druhým, ale má pôvabnú manželku Jane a odvahu porátať sa s každým gangstrom. Tentoraz ho z pohodlia dôchodku vytiahne nebezpečný gangster Rocco Dillon, expert na bombové útoky, ktorý pripravuje útek z väzenia a zrejme stojí aj za pripravovanou chystanou teroristickou akciou v posledných rokoch. Vypátrať, aký má byť jeho najnovší cieľ, to je úloha, s ktorou si len tak niekto neporadí. Frank ani minútu nezaváha a pre svoju vlasť sa nechá hoci aj zavrieť do väzenia. Chce sa infiltrovať medzi väzňov, votrieť do Roccovej priazne a zistiť jeho plány. Napriek drastickým pomerom vo väznici a všemožným prekážkam sa mu podarí zistiť, kde má bomba explodovať. Nepodarí sa mu však včas varovať svojich kolegov, a tak musí zneškodniť bombu uprostred udeľovania Oscarov celkom sám.
Réžia P. Segal
Hrajú L. Nielsen, P. Presleyová, G. Kennedy, O. J. Simpson, F. Ward, A. N. Smithová, E. Greeneová, R. Welchová, S. Dohertyová, J. E. Jones, E. Gould, R. L. Ermey, M. Hemingwayová, O. Dukakisová, P. Zadora
Rok výroby 1994
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Star Trek: Do neznáma

Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku.
film Dajto 20:15

Santa má bráchu

film Nova Cinema 20:00

Poldovi v patách

film Nova Cinema 22:10

Osem hrozných

Western USA (2015).
film Prima 28.11. o 22:40

Avatar

film Prima Cool 29.11. o 20:15

Exodus: Bohovia a králi

film JOJ Plus 27.11. o 20:25
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.