Exodus: Bohovia a králi

film
Dobrodružný film VB/USA (2014). Vyrastali ako bratia, ale stali sa z nich nepriatelia na život a na smrť. Mocný egyptský faraón Ramzes a Mojžiš, ktorý sa stal legendou. Vzbúril sa proti impériu a zmenil svet. Biblický príbeh o Mojžišovi, ktorého si Boh vybral, aby oslobodil a vyviedol národ Hebrejcov spod tyranskej nadvlády egyptských pohanov. Mojžiš sa postaví na odpor mocnému egyptskému faraónovi Ramzesovi. Presvedčí šesťstotisíc otrokov, aby utiekli pred útrapami a desivými smrteľnými epidémiami z Egypta a vydali sa s ním na ďalekú cestu do Zasľúbenej zeme. V starovekom Egypte je vládca rovný Bohu. Jediným priateľom faraóna Ramzesa je Mojžiš, s ktorým vyrastá od detstva, kedy ho našla a zachránila kráľovská rodina. Z priateľa sa však stane úhlavný nepriateľ, keď sa Mojžišovi zjaví iný Boh a on sa ho rozhodne nasledovať. Boh ho poverí neľahkou úlohou, vyslobodiť svoj ľud z egyptského zajatia, priviesť ho do Zasľúbenej zeme a byť jeho vodcom aj prorokom. Mojžiš túto úlohu prijme a žiada faraóna o prepustenie izraelského ľudu, faraón však odmieta. Hospodin potrestá krajinu zničujúcimi udalosťami a postupne zošle na Egypt desať rán - krv, žaby, komáre, ovady, mor dobytka, vredy, krupobitie, kobylky, tmu a smrť prvorodených, až kým oslabený faraón nakoniec nepovolí odchod Židov do zasľúbenej zeme. Po odchode Mojžiša a 600 000 otrokov však Ramzes mení názor a vyráža so svojím vojskom, aby ich dostihol a znovu všetkých uvrhol do zajatia. Jeho armádu však zničia vody mora, ktoré sa pred Mojžišom a jeho národom rozostúpia, ale egyptské vojsko zaplavia a zahubia.
Réžia R. Scott
Hrajú Ch. Bale, J. Edgerton, J. Turturro, B. Kingsley, A. Paul, S. Weaverová, B. Mendelsohn, M. Valverdeová, H. Abbassová, E. Bremner, I. Varmaová, Ph. Arditti
Rok výroby 2014
Krajina Spojené kráľovstvo, Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický film USA (1998).
film Doma 20:30

Van Helsing

film JOJ Plus 20:30

Jack Reacher

film Markíza 20:30

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický film USA (1998).
film Doma 17.1. o 20:30

Avengers: Nekonečná vojna

film JOJ 15.1. o 20:35

Van Helsing

film JOJ Plus 17.1. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.