Ja, Frankenstein

film
Ešte aj o 200 rokov je stále nažive! Triler USA (2014). Súboj dvoch nadprirodzených klanov o vládu nad svetom a osud ľudstva, medzi ktorými stojí nesmrteľná umelá bytosť - Frankenstein. V 1795 stvoril šialený doktor Victor Frankenstein monštrum, ktorému sa v pustatine Antarktídy podarilo prežiť až do dnešnej doby. Dvesto rokov od svojho zrodu sa netvor vracia do moderného sveta, ovládaného nadprirodzeným silami. Nesmrteľný Adam blúdi ulicami mesta, v ktorom proti sebe bojujú desiví Démoni a ostražití Chrliči, dva klany nadprirodzených bytostí. Ocitol sa vo vojne o vládu nad svetom, pričom v hre je osud celého ľudstva. O Adama prejavujú záujem obe znepriatelené strany, pretože tajomstvo jeho nesmrteľnosti by im pomohlo k víťazstvu. Desiví Démoni, vedení temným princom Naberiom, sa snažia odhaliť tajomstvo Adamovho stvorenia, aby pomocou neho zničili ľudstvo. Proti Démonom stoja ostražití strážcovia Chrliči na čele s kráľovnou Leonore, a tí sa snažia brániť Adama za každú cenu, aby život na Zemi zachránili. Adam si začne uvedomovať, že je kľúčom k budúcnosti celého sveta a musí sa rozhodnúť, ku komu sa pridá. Pomôže ľuďom, ktorí ho stvorili a ktorých za to nenávidí, alebo sa im pomstí za svoje utrpenie a zavŕši ich večnú skazu? Gotický akčný fantazijný sci-fi triler od tvorcov filmovej série Underworld, nakrútený podľa komiksovej predlohy Kevina Greviouxa.
Réžia S. Beattie
Hrajú A. Eckhart, Y. Strahovski, M. Ottova, B. Nighy, J. Courtney, S. Ottova, C. Staseyova, D. Akdeniz, Ch. Pang, K. Grevioux, A. Young, B. Spence
Rok výroby 2014
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Zodiac

Dráma USA (2007).
film HBO 22:10

Stážista

film Nova 20:20

Týden podle Jaromíra Soukupa

zábava TV Barrandov 20:15

Interstellar

Dobrodružný film VB/USA (2014).
film Dajto 24.1. o 20:15

Prepadovka 2

film Markíza 24.1. o 23:00

Hulk

film Markíza 22.1. o 23:15
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.