Ten dvanásty

film
Triler Nór. (2017). Posledný muž z jednotky musí bojovať o vlastné prežitie. Bolo ich dvanásť sabotérov. Nacisti zabili jedenásť z nich. Toto je skutočný príbeh muža, čo prežil. Z dvanásťčlenného tímu, ktorý v Británii vycvičili na likvidáciu nacistických strategických cieľov v Nórsku, prežije zradu len jeden muž. Aby sa zachránil, musí utiecť do Švédska, ale bude to najťažšia úloha jeho života. Čaká ho extrémne namáhavá cesta naprieč ľadovou severskou divočinou s neľútostnými prenasledovateľmi v pätách. Skupinu dvanástich vojakov vycvičili v Británii na špeciálnu misiu s cieľom vykonávať sabotážne akcie na nemeckých základniach v Nórsku. Spolu o ôsmimi tonami výbušnín a materiálu ich nalodili na rybársku bárku Brattholm a v marci 1943 vyslali k brehom Nórska. Lenže operácia Martin bola prezradená a Brattholm sa ocitol pod paľbou nemeckej hliadkovej lode. Po krátkom a nerovnom boji sa loď so spojeneckými vojakmi potopila. Jedného z nich zabili, desiati sa vzdali nemeckej presile na brehu a jednému sa podarilo utiecť. V tejto chvíli sa začína osobný príbeh Jana Baalsruda, príbeh o neskutočnej odvahe, vôli prežiť, fyzickej výdrži a súdržnosti miestnych obyvateľov, ktorí čelia nemeckým okupantom. V pustatine severného Nórska má zranený, zoslabnutý a premrznutý Jan jediný cieľ - uniknúť gestapu, ktoré mu je v pätách, a prekročiť hranicu s neutrálnym Švédskom. Okrem vojakov wehrmachtu ho však prenasleduje aj jednotka SS, ktorej veliteľ Kurt Stage je povestný svojou diabolskou schopnosťou dopadnúť každého utečenca, a doteraz mu ešte žiadny cieľ neunikol. Ako sa skončí tento nerovný súboj dvoch výnimočných mužov?
Réžia H. Zwart
Hrajú T. Gullestad, J. R. Meyers, M. S. Pettersen, M. Blokhusová, M. G. Di Meová, M. Kiefer, J. Bache-Wiigová, V. Hoel, E. Redman
Rok výroby 2017
Krajina Nórsko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Podfukár

Triler USA (2014).
film Dajto 20:30

Poslední dům nalevo

film Nova Cinema 22:10

Příběh Alvina Straighta

film Nova Cinema 20:00

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Dobrodružný fantazijný film USA (2003).
film HBO 21.4. o 20:00

Pán prsteňov: Návrat kráľa

film HBO 24.4. o 22:00

Firma

film Nova Cinema 20.4. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.