Vraždy v Brokenwoode III (1/4)

seriál
Čierny vdovec. Krimiseriál N. Zél. (2016). Podnikavý Ray Neilson vozí do Brokenwoodu zvedavých turistov, premieta im film Pán prsteňov a ukazuje miesta, kde ho nakrúcali. Keď ich privedie ku scéne scéne s gigantickým pavúkom a svojou manželkou Debi v pavúčej sieti, hostia sú, presne podľa očakávania, poriadne vydesení. Neopísateľná hrôza však nastane až po skončení predstavenia, kedy sa zistí, že herečka Debi je mŕtva aj v skutočnosti. Detektív Mike Shepard začína vyšetrovanie a vypočúva turistov i hercov. Patologička Gina objaví na tele Debi znaky otravy jedom. V okolí žije veľmi jedovatý pavúk katipo, ale na tele obete nemôžu nájsť miesto uhryznutia. Toxikológia odhalí, že Debi zabil pavúčí jed, ale v desaťkrát vyššej dávke, než akou útočí pavúk v prírode, čo dokazuje, že ide o vraždu. Detektív Mike Shepherd s kolegyňou Simsovou navštívia špecialistku Chandru Singovú, ktorá odoberá pavúčí jed a posiela ho farmaceutickej firme na výrobu protilátok. Simsová si všimne, že Chandre chýba jeden pavúk a Shepherd zistí, že tak ako Debi, aj Chandra je diabetička. Pri odchode sa detektívi zoznámia s Chandriným snúbencom Byronom Cotterom, ktorý je tiež prírodovedec, ale študuje žraloky. Všetci sú podozriví... Detektíva Mikea Shepherda vyslali do Brokenwoodu pomáhať miestnej polícii s vyšetrovaním zložitých prípadov vrážd. Lenže skúsený Shepherd vyšetruje zločiny nekonvenčným spôsobom, čo v malom mestečku vyvoláva zlú krv. Problémy nastanú, keď má spolupracovať s miestnou strážničkou Kristin Simsovou, ktorá sa, naopak, drží pravidiel a vo svojej práci je presná a efektívna. Hoci sú obaja policajti diametrálne odlišní, snažia sa spolu dobre vychádzať a vytvoria funkčný pracovný vzťah, ktorý prináša skvelé výsledky.
Réžia M. Beesley
Hrajú N. Rea, F. Sutherlandová, N. Sampson, P. H. Taylor, C. S. Iondaová, C. Moy, E. McRaeová, K. Willetts, J. Hoyte, P. Peleton
Rok výroby 2016
Krajina Nový Zéland

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Pán prstenů: Dvě věže

Dobrodružné fantasy USA./N. Zél. (2002). Druhé pokračování úspěšné filmové ságy o nebezpečném putování, jehož cílem má být zničení prokletého Prstenu moci. Moc temného pána Saurona sílí, a tak naše…
film HBO 3 23:45

Lovci pokladů

film Nova Cinema 20:00

Vražda na Eigeru

film Nova Cinema 22:35

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 23.6. o 23:15

Avatar

film Prima Cool 27.6. o 20:15

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

film HBO 3 21.6. o 23:10
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.