Smrteľné stroje

film
Sci-fi triler USA (2018). Niektoré jazvy nikdy nezmiznú. V postapokalyptickom svete, kde mestá jazdia na kolesách a navzájom sa konzumujú, aby prežili, do Londýna prichádza výnimočná žena. Jedine ona môžu prekaziť nebezpečné sprisahanie a zvrátiť plány zloducha, ktorý chce ovládnuť svet. Svet je zničený a po jeho povrchu sa pohybujú obrovské mestá na kolesách, ktoré pohlcujú tie menšie. Hester Shawová, záhadné dievča so zjazvenou tvárou, ktorej rodné mesto pohltil Londýn, vyhľadá jeho vládcu Thaddeusa Valentina, aby si s ním vyrovnala účty z minulosti. Ale aj Thaddeus je rád, že vidí Hester. Dievča totiž vlastní artefakt, o ktorý má mimoriadny záujem - pomocou neho by sa mohol stať najmocnejším mužom na svete. O niekoľko storočí bude svet vymierajúcou nehostinnou pustatinou, ktorú brázdia obrovské stroje na kolesách hľadajúce posledné zdroje surovín a potravín. Na takéto monštrá sa premenili všetky bývalé mestá. Sídla na kolesách sú preľudnené, pričom najväčšie a najmocnejšie z nich je Londýn. Rastie aj tým, že pohlcuje menšie mestá, ktoré mu prichádzajú do cesty. Hester Shawová, záhadné dievča so zjazvenou tvárou, sa nečakane ocitne v Londýne, ktorý pohltil jej rodné mesto. Vyhľadá londýnskeho vládcu Thaddeusa Valentinea, aby si s ním vyrovnala účty z minulosti. Ale aj Taddeus je rád, že vidí Hester. Dievča totiž vlastní predmet, ktorý by z neho mohol urobiť najmocnejšieho muža na svete. Zloduch Thaddeus je však oveľa lepšie vyzbrojený než Hester, a tak si dievča musí zachrániť život rýchlym útekom. Na ďalšej dobrodružnej ceste za spravodlivou odplatou ju sprevádzajú zúfalo nepraktický študent histórie Tom Natsworthy a pilotka Anna Fangová, odvážna bojovníčka a vodkyňa miestneho hnutia odporu, na ktorej hlavu vypísali vysokú odmenu.
Réžia Ch. Rivers
Hrajú H. Hilmarová, H. Weaving, R. Sheehan, Jihae, S. Lang, R. Raftery, L. Georgeová, P. Malahide, C. Salmon, M. Mitchinson, R.-J. Page
Rok výroby 2018
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Akční thriller USA/SAE/ČR (2011). Ethan Hunt a jeho tým mají další tajný úkol - odhalit a zneškodnit extremistu přezdívaného Kobalt. Když je v Kremlu odpálena bomba a vina padne na Hunta, tak…
film Prima Cool 20:15

Parker

film Prima 22:35

Anna

film Markíza 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.