Megan a Rex

film
Mladá a znudená Megan Leaveyová ((KATE MARAOVÁ) si jedného dňa uvedomí, že ju doma v New Yorku nič nedrží a jej život potrebuje konečne nejaký smer. Rozhodne sa narukovať k námornej jednotke, kde po absolvovaní testov skončí ako jedna z najlepších a stane sa psovodom. Skamaráti sa s agresívnym psom Rexom, ktorého vycvičí na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Ich veľmi osobitý vzťah sa postupne buduje počas služby v jednotke K9, vo výcvikovom stredisku, na stovke úspešných vojenských misií a v nehostinnom a nebezpečnom teréne okupovaného Iraku počas vojenského konfliktu. Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy. Skutočný príbeh o najlepšom priateľovi mariňáka. Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej príslušníčky námorného vojska Megan Leaveyovej, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov na vojenských misiách a počas nasadenia v Iraku. Mladá a znudená Megan Leaveyová si jedného dňa uvedomí, že ju doma v New Yorku nič nedrží a jej život potrebuje konečne nejaký zmysel. Rozhodne sa narukovať k námornému vojsku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku Megan Leaveyovú k jednotke vojenskej polície K9, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení počas vojenského konfliktu v Iraku, keď ich oboch zraní nečakaná explózia improvizovanej podomácky vyrobenej bomby v Ramadi. Táto udalosť v roku 2006 ovplyvní ich ďalšie životné osudy.
Réžia G. Cowperthwaiteová
Hrajú K. Maraová, R. Rodriguez, T. Felton, B. Whitford, E. Falcoová, Common
Rok výroby 2017
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Akční thriller USA/SAE/ČR (2011). Ethan Hunt a jeho tým mají další tajný úkol - odhalit a zneškodnit extremistu přezdívaného Kobalt. Když je v Kremlu odpálena bomba a vina padne na Hunta, tak…
film Prima Cool 20:15

Parker

film Prima 22:35

Anna

film Markíza 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.