Ja, moje druhé ja a Irena

film
Naivný policajt Charlie Baileygates (Jim Carrey) žije skromným životom a stará sa o troch synov Jamaala, Lee Harveya a Shontea (Anthony Anderson, Mongo Brownlee, Jerod Mixon), ktorí jasne nie sú jeho deťmi, pretože sú čiernej pleti, manželka Layla (Traylor Howardová) ho už dávno opustila. Dospelí synovia sú jediní, kto Charlieho rešpektujú, ostatným je len na smiech. Jedného dňa však aj Charliemu prasknú nervy. Zrazu sa zmení na zločineckého Hanka Evansa a tvrdo si príkoria so všetkými vybaví. Od psychiatra dostane lieky na rozdvojenú osobnosť. Nadriadený, plukovník Partington (Robert Forster), ho poverí sprevádzaním zadržanej krásnej Irene P. Watersovej (Renée Zellwegerová) do New Yorku, kde má svedčiť pred agentmi FBI. Toho sa obáva mafián Dickie Thurman (Daniel greene), pre ktorého pracovala a bola aj jeho milenkou. Charlie netuší, že Partington si neželá, aby sa už do rodného okresu nevrátil. Šťastne s Irenou dorazí do New Yorku, kde ju odovzdá agentom FBI. Maskovaný muž však jedného z nich zabije. Irena utečie a obráti sa o pomoc na Charlieho. Ten ju počúvne. Keď sa objaví poručík Gerko (Chris Cooper), ktorý Charliemu neverí, že je tiež policajt, zmení sa opäť Charlie na Hanka, pretože si zabudol svoje lieky. Partington spolu s Charlieho synmi muža hľadá, pretože údajne uniesol Irenu. Ten s obrovskými ťažkosťami uniká spolu s Irenou, k dvojici na úteku sa pripojí nesmelý albínsky čašník Casper (Michael Bowman). Po vášnivo prežitej noci s Irenou Charlie zistí, že motel obkľúčili policajti a agenti na čele s Gerkeom, ktorý je v skutočnosti v Thurmanových službách. Dvojici sa podarí uniknúť. Charlie zavolá Partingtonovi, že sa vracia na Rhode Island. Dozvie sa o tom aj Thurman. Keď ich napadne, dobrácky Charlie sa opäť zmení na násilníckeho Hanka. Potom však sám schytá úder od Ireny, keď si trúfne aj na ňu. Tej sa totiž páči len ako Charlie... *** Charlie zvádza silný vnútorný boj so svojím druhým ja. Keď sa Thurmanovi podarí zajať Irenu, Charlie svoj vnútorný konflikt vyrieši za cenu odstreleného palca a Irenu zachráni. Thurmana zabije jedovatou šípkou Casper, ktorému sa podarilo prísť za nimi. Charlie začne žiť s milovanou Irenou a s Casperom.
Réžia B. a P. Farrellyovci
Hrajú J. Carrey, R. Zellwegerová, Ch. Cooper, D. Greene, R. Forster, R. Jenkins, R. Moran, T. Howardová
Rok výroby 2000
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 23:05

Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera

film Nova Cinema 20:00

Anna

film Dajto 20:30

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 28.9. o 23:05

Interstellar

film Nova Cinema 2.10. o 20:00

Terminátor 2: Deň zúčtovania

film Dajto 1.10. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.